آخرین اخبار

آب و برق در برف یاسوج مردود شدند

دستگاه‌های خدمات‌رسان مثل آب و برق در برف یاسوج عملکرد خوبی نداشتند.

اشتراک گذاری
21 دی 1401
کد مطلب : 4194

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ یکی از مشخصات مدیران و دستگاه‌های موفق در هر نقطه از کشور آمادگی دستگاه‌ها در بحران هایی همچون سیل و زلزله و برف و بارندگی و یا سقوط هواپیما و تصادفات جاده ای است.

 استان کهگیلویه و بویراحمد آنگونه که از سال‌های گذشته تاکنون دیده ایم هنوز مسئولان و دستگاه‌های مختلف در مواجهه با بحران ها آمادگی لازم را جهت خدمات رسانی شایسته و به موقع را ندارند.

برای مثال در زلزله یاسوج و پس از آن در زلزله سی‌سخت و یا سیل یاسوج و در سقوط هواپیمای تهران- یاسوج به وضوح مشاهده شد که دستگاه های استان در مواجهه با بحران آمادگی لازم و ۱۰۰ درصدی را ندارند.

به گزارش فارس در برف روز بیستم دی ماه امسال در شهر یاسوج معلوم شد که دستگاه های خدمات رسان مانند آبفا و برق منطقه‌ای از پیش چنین وضعیتی را پیش بینی نکرده بودند قطع ۱۲ ساعته برق در مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و به دنبال آن قطعی چندین و چند ساعته آب نشان داد که دستگاه های خدمات رسان تا چه اندازه مدبر و اندیشه‌گر و چاره‌ساز در میدان حوادث و بحران ها هستند.

هر چند که پیش از آن نیز توسط هواشناسی و ستاد بحران بارش برف در یاسوج و مناطق سردسیری هشدار داده شده بود با این تفاسیر باید گفت که اداره برق و آب در استان کهگیلویه و بویراحمد و در شهر یاسوج در این برف مردود شدند.

چرا که اگر تمهیدات لازم اندیشیده شده بود نباید برق مرکز یک استان به مدت ۱۰ ساعت قطع باشد هر چند بحران ها و حوادث قابل پیش‌بینی نیستند و گاه بر اراده انسان ها غلبه می‌کنند اما باید این آمادگی وجود داشته باشد تا در بارش ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری برف در یک شهر سردسیری برق آن به مدت ۱۲ ساعت قطع نشود.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =