کهگیلویه و بویراحمد| روند افزایشی بیماران کرونایی نگران کننده است

چکیده: گروه استان‌ها- روند افزایشی افراد مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد و در صورت ادامه این وضعیت، بیمارستان‌ها در روزهای آینده مملو از بیمار می‌شود.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، این روزها خبرهای ناگواری از افزایش افراد مبتلا به کووید ۱۹ و مرگ‌ و میرهای کرونایی در استان شنیده می‌شود و روزانه تب و لرز اخبار این ویروس همه را به لرزه می‌اندازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: تاکنون کووید ۱۹ در این استان ۲۰۱ نفر را راهی قبرستان کرده 
و روزانه بر این تعداد اضافه می‌شود.

پرویز یزدان‌پناه افزود:  امروز ۳۷۶ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت حدود ۵۵ درصد بود و  بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا بوده و بقیه موارد مثبت در شهرستان‌های لنده، باشت، بهمیی و چرام هستند.

وی بیان کرد: با این روند افزایشی در روزهای آینده تعداد تخت‌های موجود کرونایی و تخت‌های ویژه از بیماران کرونایی پر خواهد شد و در ۲ تا ۴ هفته بعد می‌تواند سبب مرگ و میرهای بیشتری شود.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: آموزش‌هایی که هنگام ترخیص به بیماران داده می‌شود باید رعایت شده و بیماران تا پایان دوران نقاهت در منزل بمانند، تمهیدانی اندیشیده شده تا با کسانی که شرایط قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی صورت گیرد.

یزدان‌پناه با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم، گفت: شکست زنجیره انتقال کرونا تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می‌شود.

وی استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از سفر کردن و نرفتن به مکان‌های پرخطر مانند بیمارستان‌ها و موسسات پزشکی بجز در موارد ضروری را در شرایط کنونی لازم دانست.

انتهای پیام/۵۴۲/ ع

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print