سی ینا ۲۰۲۱؛ فرمول موفق تویوتا در ارائه مینی ون زیبا و پرقدرت(+عکس)

چکیده: برند خودرو با حروف درشت کرومی نیز فضای بین دو چراغ را پر کرده است. قطعا اگر تویوتا از یک دیفیوزر با خروجی های اگزوز دوقلوی کرومی هم استفاده می کرد این سی ینا چیزی از یک سدان اسپرت کم نداشت!

عصرایرانسی ینا خودرویی است که در کلاس مینی ون از سال ۱۹۹۷ تا کنون روی خط تولید تویوتا قرار دارد. نسل اول این محصول در سال ۱۹۹۷، نسل دوم در ۲۰۰۳، نسل سوم در ۲۰۱۰ و نسل چهارم در سال ۲۰۲۰ معرفی شده است.

نسل اول، دوم و سوم سی ینا

نسل اول، دوم و سوم سی ینا

هم اکنون تصاویر مربوط به مدل ۲۰۲۱ در نسل چهارم منتشر شده که سی ینا را زیباتر از همیشه و با تغییراتی جذاب نشان می دهد.

طراحی

تویوتا در طراحی دماغه جدید توجه ویژه ای به قطارهای پرسرعت داشته که این شرایط در قسمت جلو آمده گریل(جلوپنجره) و حالت طاقچه ای که با محل قرار گیری لوگوی کمپانی ایجاد کرده، بیشتر قابل درک است.

چراغ های اصلی نیز الگوی جدیدی دارند که بیشتر از محصولات لکسس الهام گرفته شده است. ورودی های هوای بزرگ در طرفین بامپر(سپر) و محل قرارگیری مه شکن ها در پایین ترین قسمت بامپر از دیگر جزئیات جدید مینی ون تویوتا است.

با این تدابیر؛ خودرویی مقابل مخاطب قرار گرفته که از همان برخورد اول ویژگی های لوکس و اسپرت خود را کاملا آشکار می سازد.

با حرکت به سمت نمای جانبی بازهم غافلگیر می شویم زیرا انتظار چندانی از یک مینی ون وجود ندارد اما اینجا تویوتا با خطوط و زوایا جادوگری کرده و جزئیات قابل تاملی را ارائه داده است. رینگ ها در حالت استاندارد از نوع آلومینیومی ۲۰ اینچی هستند.

سی ینا ۲۰۲۱ در نمای عقب نیز نمونه یک طراحی موفق در مجموعه تویوتا محسوب می شود. چراغ های اصلی گرافیک داخلی بسیار جذابی دارند و امتداد آنها به تفاوت سطح ایجاد شده روی بامپر عقب وارد می شود.

برند خودرو با حروف درشت کرومی نیز فضای بین دو چراغ را پر کرده است. قطعا اگر تویوتا از یک دیفیوزر با خروجی های اگزوز دوقلوی کرومی هم استفاده می کرد این سی ینا چیزی از یک سدان اسپرت کم نداشت!

کابین

یک محیط ساده و باکیفیت که از کنسول اصلی دو طبقه با نمایشگر اصلی ۹ اینچی و یک نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی بین نشانگر سنتی آمپر تشکیل شده است. از ویژگی های این محصول می توان به پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، پشتیبانی از الکسای آمازون، پورت های یو اس بی، سیستم صوتی با ۸ یا ۱۲ اسپیکر، ارتباط وای فای، نمایشگر هدآپ ۱۰ اینچی و … اشاره کرد.

برخی از امکانات در حالت آپشن ارائه می شوند.

در بخش ایمنی نیز باید به دوربین ۳۶۰ درجه، ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، شناسایی علائم ترافیکی مسیر، نوربالای اتوماتیک و… اشاره کرد.

پیشرانه

در این قسمت از نمونه ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر در هماهنگی با ۲ موتور الکتریکی در نمونه محور جلو و ۳ موتور الکتریکی در نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک، استفاده شده است. میزان خروجی پیشرانه ۲۴۳ اسب بخار است.

قیمت دقیق سی ینا ۲۰۲۱ مشخص نشده اما با توجه به قیمت مدل ۲۰۲۰، پیش بینی می شود حدود ۳۲ هزار دلار عرضه شود.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.