پکن BJ40؛ از آفرودر چینی “بایک” تا نگاهی جدی به جیپ رانگلر! (+عکس)

چکیده: این محصول شباهت زیادی به رانگلر از جیپ دارد و در تریم های اس، پی، سی و اس ایی عرضه می شود.

عصر ایران– مدتی قبل یک شاسی بلند جدید از گروه خودروسازی بایک چین را با نام پکن اکس۷ معرفی کردیم. یکی دیگر از محصولات برند پکن، یک شاسی بلند آفرودی با نام بی جِی۴۰ است که در ادامه نگاهی به جزئیات آن خواهیم داشت. البته سابقه تولید بی جی۴۰ به سال ۲۰۱۳ میلادی باز می گردد که با برند بایک عرضه شد اما در سال های اخیر با برند پکن عرضه شده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ این محصول شباهت زیادی به رانگلر از جیپ دارد. این خودرو در تریم های اس، پی، سی و اس ایی عرضه می شود. قیمت در بازارهای خارجی از حدود ۲۴ هزار دلار آغاز می شود.

از منظر ابعاد؛ بی جی۴۰ برابر با ۴۶۴۵ میلیمتر در طول، ۱۹۲۵ میلیمتر در عرض و ۱۸۷۱ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۷۴۵ میلیمتر است.

به اعداد فوق باید ۲۰۸۰ تا ۲۱۱۵ کیلوگرم را برای وزن خالص و همچنین ۲۲۰ میلیمتر را برای فاصله کف تا سطح زمین خودرو، اضافه کنیم.

داخل کابین طراحی جذابی دارد که شامل نمایشگر دیجیتال آمپر ۱۲٫۳ اینچی، نمایشگر اصلی ۱۰ اینچی، پشتیبانی از سامانه فرمان های صوتی، تهویه هوشمند و … می شود.

از امکانات ایمنی نیز می توان به ABS، EBD، سیستم پایداری الکترونیکی، ترمز پارک اتوماتیک، دوربین عقب، استارت بدون کلید و … اشاره کرد.

در بخش پیشرانه از نمونه ۲ لیتری توربو با ۲۱۵ اسب بخاری با گشتاور ۳۲۰ نیوتن متتر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک از زد اف هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک بصورت آپشن ارائه می شود و دارای کنترل الکترونیکی همزمان است. بایک قبلا از موتورهای ۲٫۳ و ۲٫۴ لیتری نیز برای این محصول استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

*معرفی یک خودروی جدید از جیلی/ میپِل ۳۰اکس چه ویژگی هایی دارد(+تصاویر)

*سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر)

*FY11 رونوشت چینی از “ب ام و” به سبک جیلی! (+تصاویر)

*VV5؛ شاسی بلند لوکس چینی! (+فیلم و تصاویر)

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.