بایدن: ترامپ توان آمریکا در مقابله با همه‌گیری‌ها را تضعیف کرد

 نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ را متهم کرد که با “اقدامات کوته‌بینانه” توان این کشور برای مقابله با همه‌گیری‌ها را تضعیف کرده است.

به گزارش ایرنا، «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکشنبه در پیامی توییتری نوشت: حقیقت تلخ این است که این [همه‌گیری کرونا]نباید تا این حد بد می‌شد. اما اقدامات کوته‌بینانه دونالد ترامپ توان ما برای مقابله با همه‌گیری را خیلی پیش از آنکه کووید۱۹ به مرز‌های ما برسد، تضعیف کرد.

بایدن به پیامی دیگر اشاره کرد که پیشتر منتشر کرده و در آن گفته بود آمریکا برای مقابله با همه‌گیری آماده نیست و ترامپ پیشرفتی را که «باراک اوباما» رییس جمهوری پیشین این کشور در تقویت امنیت بهداشتی سراسری ایالات متحده به دست آورده بود، از بین برده است.

مردم آمریکا از روز شنبه این هفته شاهد بالارفتن بی‌سابقه مبتلایان به ویروس کرونا بوده‌اند و تنها در یک روز ۸۳ هزار نفر در ایالات متحده به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

روند گسترش کرونا در آمریکا در حالی شیب صعودی خود را طی می‌کند که ترامپ دوباره با کم اهمیت جلوه دادن بحران کرونا، در پیامی توییتری دوباره به جای پاسخ دادن به نحوه مدیریت خود، رسانه‌ها را به بزرگنمایی خطرات کرونا متهم کرد. او نوشت: اخبار جعلی مدام درباره موارد، موارد، موارد ابتلا به کرونا منتشر می‌شود، این موارد شامل بسیاری از افراد کم خطر است و رسانه‌ها همه تلاش خود را برای ایجاد ترس قبل از برگزاری انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) انجام می‌دهند.

با ورود به فصل پاییز، گسترش ویروس کرونا در آمریکا شدت گرفته و در روز‌های گذشته برای دوبار رکود بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا ثبت شد. پیش از این، بیشترین آمار مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا در اواسط ماه ژوئیه (مرداد) با ۷۵ هزار و ۷۲۳ نفر بوده است.

دکتر «آشیش جها» رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون گفت: ما امروز سخنانی از رییس جمهوری می‌شنویم که در ماه فوریه، مارس، آوریل و مه گفته بود که همه چیز برطرف خواهد شد و ویروس از بین خواهد رفت. متاسفانه سخنان رییس جمهوری آن چیزی نیست که آمار‌ها نشان می‌دهد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.