راکت ۹۰۰؛ مرسدس بنز ۵۱۵ هزار دلاری فقط ۱۰ دستگاه! (+فیلم و عکس)

چکیده: برابوس اخیرا ویرایشی جدید از مجموعه "راکت" خود را معرفی کرده که البته برخلاف پروژه های قبلی از موتور ۱۲ سیلندر استفاده نمی کند!

عصرایران– برای طرفداران برند مرسدس بنز، نام “برابوس” به مفهوم یک مرحله بالاتر از آن چیزی است که استانداردهای مرسدس در اخیتارشان قرار می دهد!

کمپانی آلمانی برابوس است که بطور تخصصی تیونینگ خودروهای مرسدس بنز را دنبال می کند. زمانی که یک مرسدس از مجموعه برابوس خارج می شود دیگر خبری از لوگوی بنز روی آن نیست و B بزرگ برابوس جایگزین آن شده است. جالب آنکه مشتریان نیز علاقه خاصی به این ویژگی دارند! حال اگر خودمانی تر بگوییم: کلاس لوگوی برابوس را بالاتر از مرسدس بنز می دانند!  و این موفقیتی برای یک تیونر است که تنها با ارائه خدمات تخصصی و کیفی فراهم می شود.

برابوس اخیرا ویرایشی جدید از مجموعه “راکت” خود را معرفی کرده که البته برخلاف پروژه های قبلی از موتور ۱۲ سیلندر استفاده نمی کند. این محصول برابوس راکت ۹۰۰ نام دارد که حاصل توسعه مرسدس بنز” آ ام گ جی تی۶۳ اس” است.

همانطور که اشاره شد؛ مهمترین بروزرسانی در این محصول استفاده از موتور توربودوقلوی ۸ سیلندر است اما اینجا نمونه ۴ لیتری استاندارد مرسدس با یک نمونه ۴٫۵ لیتری جایگزین شده است و توربوشارژها نیز بزرگتر شده اند. با توجه به تغییرات مذکور طبیعتا دمای بیشتری نیز در محفظه موتور ایجاد می شود که این چالش از طریق بروزرسانی سیستم خنک کننده و بهبود ورودی های هوا به این قسمت آنرا برطرف کرده اند.

مجموعه تغییرات اعمال شده؛ میزان خروحی موتور را به ۸۸۸ اسب بخار رسانده است و گشتاور نیز عددی برابر با ۱۲۵۰ نیوتن متر است. البته با نصب یک محدودکننده الکترونیکی به منظور حفاظت از موتور، میزان گشتاور روی ۱۰۵۰ نیوتن متر مهار شده است.

خودرو در آزمایش ها طی ۲٫۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت رسیده و ۲۰۰ کیلومتر را نیز طی ۹٫۷ ثانیه ثبت کرده است. حتما برایتان جالب است که بدانید ۳۰۰ کیلومتر را نیز طی ۲۳٫۹ ثانیه رکورد می زند!

برابوس همچنین بیشینه سرعت را روی ۳۳۰ کیلومتر برساعت محدود کرده است.

در نمای ظاهری جزئیات اسپرت زیادی قابل مشاهده است. از جمله اسپویلر کربنی جلو و رینگ های خاص با لوگوی برابوس. رینگ ها در محور جلو ۲۱ اینچی و عقب ۲۲ اینچی هستند. در نمای عقب نیز یک دیفیوزر حرفه ای کربنی با خروجی های ۴تایی دلبری های ویژه خود را دارند.

قیمت این محصول در حال حاضر ۵۱۵ هزار دلار است.  از راکت ۹۰۰ فقط ۱۰ دستگاه تولید خواهد شد.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.