مخالفت ۷۰۰ اقتصاددان با ریاست جمهوری دوباره ترامپ

۷۰۰ اقتصاد دان بین المللی که برخی از آنها حتی برنده جایزه نوبل اقتصاد شده اند با روی کار آمدن دوباره ترامپ مخالفت کردند.

به گزارش فارس به نقل از هیل، ۷۰۰ اقتصاددان برجسته بین المللی که برخی از آنها حتی سابقه دریافت جایزه نوبل را در کارنامه خود دارند با روی کار آمدن دوباره دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور آمریکا، مخالفت کردند.

این کارشناسان طی نامه ای سرگشاده اعلام کردند که دونالد ترامپ فقط تنها در دوره حضور به عنوان رئیس جمهور آمریکا به شکل غیرقابل تصور آمریکا را به صورت منفی تحت تاثیر قرار داده و با هیچ کدام از تبعات این اقدامش روبرو نشده است.

آنها در این نامه دوره ریاست جمهوری ترامپ را حمله جدی به دموکراسی دانسته و گفته اند رویکرد وی در قبال همه گیری شیوع کرونا را در ارائه اطلاعات غلط عنوان کرده اند.

این کارشناسان می گویند که با همه این دلایل از رای دهندگان آمریکایی می خواهیم کاری را بکنند که دیگران از پس آن برنمی آیند و آن کار بازگرداندن دوباره دموکراسی با حذف ترامپ در انتخابات است.

این نامه توسط اقتصادانان برجسته ای نظیر پاول میلگرام، الیور هات، و آلوین راس که برنده نوبل اقتصاد نیز بوده اند، نوشته شده است.

البته طرفداران ترامپ می گویند که آنها در این نامه به جو بایدن، نامزد دموکرات، نپرداخته اند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.