فیات ۵۰۰e نسخه ۱+۳؛ طراحی جدید برای نوستالژی ایتالیایی! (+عکس)

چکیده: مقامات فیات تاکید کرده اند که این درب کوچک جدید به رغم افزایش وزن ۳۰ کیلوگرمی در مقایسه با نسخه استاندارد؛ اثر منفی بر هندلینگ و مصرف انرژی خودرو ندارد.

عصرایران– بی شک فیات ۵۰۰ یکی از متفاوت ترین محصولات صنعت خودروی جهان است که یک سبک خاص طراحی برای همیشه با نام آن پیوند خورده است. از زمان معرفی یعنی ۱۹۵۷ تا کنون نسخه های متنوع و متعددی از آن ارائه شده است که جدیدترین نمونه را باید ۵۰۰e بدانیم که برای اولین بار در ماه مارس رونمایی شد. اما اخیرا یک ویرایش جدید از فیات ۵۰۰ الکتریکی یا همان ۵۰۰ایی ارائه شده که نسخه ۱+۳ نام دارد!

بنا به اطلاعات ارائه شده توسط فیات این نسخه که شامل یک درب اضافی کوچک می شود برای خانواده های دارای فرزند طراحی شده که راحت تر از این خودروی شهری کوچک استفاده کنند. این درب کوچک که در حالت خودکشی باز می شود در قسمت عقب و پشت درب سمت شاگرد قرار داد.

از منظر طراحی نیز فیات ۵۰۰ در نسخه ایی و ایی ۱+۳ زبان طراحی اصیل این محصول را همراه خود دارند و در عین حال یک منظره مینیمال کاملا مدرن و بروز است.

مقامات فیات همچنین تاکید کرده اند که این درب کوچک جدید به رغم افزایش وزن ۳۰ کیلوگرمی در مقایسه با نسخه استاندارد؛ اثر منفی بر هندلینگ و مصرف انرژی خودرو ندارد. نکته جالب آنکه این درب فقط زمانی باز می شود که پیش از آن درب شاگرد باز شده باشد.

از امکانات نیز می توان به کروز کنترل تطبیقی، هدلایت های کاملا ال ایی دیی، سامانه شناسایی هوشمند علائم ترافیکی مسیر، سنسورهای پارک ۳۶۰ درجه، دوربین پارک، شارژر بی سیم، نمایشگر اصلی ۷ اینچی و نمایشگر دیجیتال آمپر و… اشاره کرد.

برای پیشرانه از باتری ۴۲ کیلووات ساعت با برد حرکتی ۳۲۰ کیلومتر استفاده شده است. بیشینه سرعت برابر با ۱۵۰ کیلومتر است و فیات کوچک طی ۹ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد.

میزان خروجی موتور نیز برابر با ۱۱۸ اسب بخار است.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*قلبی که در آمریکا برای ایتالیا می تپد! (+فیلم و تصاویر)

*“بوفوری” خودرویی متفاوت از مالزی!(+تصاویر)

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.