یک نماینده مجلس: هفته‌های پیش رو سخت ترین روزهای دوران شیوع کرونا است

نایب رئیس کمیسیون درمان مجلس گفت: هفته‌های پیش رو سخت ترین روزهای دوران شیوع کرونا است و باید بیش از پیش مراقبت کنیم.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده بجنورد، گرمه، جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی، محمد پاکمهر خطاب به مردم خراسان شمالی و ستاد کرونای استان، اظهار داشت: بحث اپیدمی بیماری کرونا در سطح جهان دوره بسیار بسیار تاریک خود را می‌گذراند. با توجه به شیوع بالای بیماری کرونا در سطح جهان و ایران و قرمز اعلام شدن ۲۸ استان کشور و سه استان در وضعیت هشدار نشان از موج سوم اپیدمی ویروس منحوس کرونا است.

وی افزود: به ویژه در سایر کشورها از جمله ایتالیا وآمریکا و سایر کشورها نشان از تاریکترین دوره پاندمی بیماری کرونا راسپری می‌کنیم. با توجه به اعلام نشریه آمریکن پرسیین ۶ تا ۱۲ هفته پیش رو تاریک ترین دوره از دوران شروع پاندمی ویروس کرونا برای مردم جهان خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: انتظار می‌رود مسئولین محترم تصمیم ساز وتصمیم گیر در سطوح استانی و شهرستانی با همراهی مردم خوب و عزیز استان با دو اقدام مهم بهداشت محور و درمان محور به مقابله و مبارزه جدی با بیماری منحوس ویروس کرونا به میدان آیند تا بتوانیم جامعه ایمن در مقابل این بیماری در شرایط حساس کنونی و آینده تجربه و سپری کنیم.

پاکمهر ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه عرصه‌های خدماتی و مجامع عمومی و مراکز آموزشی ودانشگاهی و مدارس و حمل و نقل عمومی و حتی مجالس عمومی شامل مراسمات مذهبی و نماز جماعتها و نماز جمعه و تعزیه‌ها و همچنین مراسمات شادی ضروری است و تا حد امکان برگزاری آنها به حداقل و یا برگزار نشود.

وی افزود: اگر هم ضرورت برگزاری آن داشت با رعایت همه پروتکلهای بهداشتی انجام پذیرد. پرهیز از سفرهای غیر ضروری چه به شکل ریلی و یا زمینی، هوایی باید جدی انگاشته شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از ماسک در اماکن عمومی و عرصه های خدماتی باید به صورت اجباری باشد و استفاده از ضدعفونی کننده‌ها و رعایت فاصله‌ها تا دو متر از یکدیگر و همچنین حضور حداقلی و در حد نیاز کارمندان در دستگاه‌ها و ادارات و انجام دورکاری کارمندان دستگاهها جزء موضوعات مهم رعایت پروتکل های بهداشتی می‌باشد.

وی افزود: خصوصاً افرادی که دارای بیماری های زمینه‌ای می‌باشند رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به دیگران را بیش از پیش دقت و مراقب باشند.

———————————————

بیشتر بخوانید:

*دانشگاه علوم ‌پزشکی شهرکرد: استفاده از ماسک به تنهایی بی‌فایده است

*تعطیلی یک عروسی در سقز کردستان/ داماد بازداشت شد

*چند توصیه وززارت بهداشت برای کاهش انتقال ویروس کرونا

*هزینه واکسن آنفولانزا چقدر است؟

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.