آمریکا: تحریم سفیر ایران در عراق/ واکنش ایرج مسجدی: خوشحال شدم

چکیده: "ایرج مسجدی" از دی ماه ۱۳۹۵ به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق منصوب شده است؛ او پیشتر مشاور عالی سردار شهید "قاسم سلیمانی" در نیروی قدس سپاه بوده است.

ایالات متحده آمریکا سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق را تحریم کرد.

به گزارش عصرایران، “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا در توییتی با اعلام این خبر مدعی شد فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و عراق از طریق عوامل نیروی قدس سپاه که به عنوان سفیر ایران  در کشورهای منطقه منصوب می‌شوند، از دلایل تحریم سفیر ایران در عراق است.

توییت وزیر خارجه آمریکا درباره تحریم شدن ایرج مسجدی

آمریکا: تحریم سفیر ایران در عراق/ واکنش ایرج مسجدی: خوشحال شدم

“ایرج مسجدی”  از دی ماه ۱۳۹۵ به سمت سفیر ایران در عراق منصوب شده است؛ او پیشتر مشاور عالی سردار شهید “قاسم سلیمانی” بوده‌است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود درباره تحریم ایرج مسجدی مدعی شده؛ مسجدی  یکی از مشاوران نزدیک به (شهید) قاسم سلیمانی فرمانده سابق (ترور شده) نیروی قدس سپاه بوده و نقشی محوری و اساسی در سیاست نیروی قدس در عراق ایفا کرده است.

این بیانیه در ادامه افزوده، مسجدی یکی از ژنرال‌های سپاه است که هدایت و حمایت از گروه‌هایی را به عهده دارد که باعث کشته و مجروح شدن نیروهای آمریکایی و ائتلاف در عراق شده‌اند.

وزارت خزانه داری آمریکا همزمان با تحریم مسجدی، ۵ نهاد شامل ۳ سازمان رسانه‌ای ایران را هم به اتهام دخالت در روند انتخابات آمریکا در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

سه سازمان رسانه‌ای “بیان رسانه گستر”، “اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی” و “اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی” از جمله سازمان‌های رسانه‌ای در ایران هستند که در کنار ۲ نهاد “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” و “نیروی قدس سپاه” به اتهام تلاش برای مداخله در روند انتخابات آمریکا از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در لیست تحریم قرار داده شده‌اند.

سپاه پاسداران و نیروی قدس سپاه به عنوان شاخه برون مرزی سپاه و فرماندهان ارشد این نهاد نظامی ایران پیشتر (در فروردین ماه ۱۳۹۸) از سوی آمریکا در اقدامی غیرمعمول در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار گرفته و تحریم شده‌اند.

مدیر امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری مدعی شده بود ایران از طریق سرقت اطلاعات رای دهندگان آمریکایی به آنها “ای میل‌های” تهدید آمیز فرستاده است. بنا بر مدعای “جان رتکلیف” مدیر امنیت ملی آمریکا ایران با این اطلاعات در دسترس خود تلاش کرده در جهت صدمه زدن به موقعیت دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا در این کشور ایجاد ناآرامی کند.

اتهام دخالت ایران در انتخابات آمریکا حتی بامداد امروز (جمعه) در جریان آخرین مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ از سوی مجری برنامه به میان آمد و جو بایدن نامزد دموکرات‌ها تهدید کرد، در صورت صحت این اتهام، ایران باید بهای آن را بپردازد.

ایران در واکنش به ادعای تلاش ایران برای مداخله در انتخابات آمریکا، ضمن تکذیب این اتهام سفیر سوییس در تهران را به عنوان حافظ منافع ایالات متحده آمریکا به وزارت خارجه احضار کرده است.

واکنش ایرج مسجدی: خوشحال و راسخ‌تر شدم

ایرج مسجدی سفیرجمهوری اسلامی ایران در عراق در واکنش به تحریم خود از سوی آمریکا گفت: از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم. البته رژیم تروریستی و جنایتکار آمریکا اینجانب را یک بار دیگر همراه ۸۰میلیون ایرانی  در لیست تحریم جنایتکارانه خود قرار داده و مردم کشورم و هزاران کودک و بیمار را در اوج شیوع کرونا از رسیدن دارو و مواد غذایی محروم و تحت فشارهای غیر انسانی خود قرار داده است…این اقدام آمریکا اینجانب را بر حقانیت هدف و اقدامات خود در راستای تحقق اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران و  مردم کشورم راسخ‌تر کرد.”

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق/عکس آرشیوی

آمریکا: تحریم سفیر ایران در عراق/ واکنش ایرج مسجدی: خوشحال شدم

سفیر ایران در عراق افزود:” این دیپلمات ایرانی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس سند افتخاری است برای  همه آزدیخواهان و مجاهدین فی سبیل الله در این راه مقدس . بدون شک محور مقاومت اسلامی با پشتیبانی قاطع جمهوری اسلامی راه آزادگی و مبارزه بی امان علیه رژیم تروریست آمریکا و اسرائل غاصب را ادامه خواهد داد و به پیروزی و نصرت های الهی دست خواهد یافت.”

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.