کهگیلویه و بویراحمد| بیداد آتش در « نیر»؛ بلوط‌های هزار ساله‌ای که ایستاده جان می‌دهند

چکیده: گروه استان‌ها- ۶ روز از آتش سوزی مراتع و جنگل‌های دامنه کوه نیر می‌گذرد و هر لحظه شعله‌های آتش بی رحمانه درختان هزار ساله بلوط را ایستاده سر می‌برد.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، روز شنبه آتش به جان مراتع و جنگل‌های دامنه کوه نیر افتاد و بعد از گذشت ۶ روز همچنان آتش در میان درختان چندین ۱۰۰ ساله زیبای بلوط زبانه می‌کشد و ناجوانمردانه و بی رحمانه این درختان تنومند را ایستاده سر می‌برد.

تراژدی غمناک آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر آغاز شده و تمامی ندارد و سکانس‌های غمگین آن در مناطق مختلف به صورت مستمر به نمایش گذاشته شده و هر روز وضعیت بدتر می‌شود تا بدون شک شرمنده آیندگان باشیم که نتوانستیم این امانت را به آنان تحویل دهیم.

آتش به صورت زنجیره‌ای در جنگل‌ها و مراتع این استان ادامه دارد و همه ساله بخش اعظمی از جنگل‌های تاریخی و کهن بلوط و همچنین گون‌های نادر و بی نظیر گیاهی و جانوری نابود می‌شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه به دلیل سخت گذر بودن و شیب خیلی بالا  عملیات مهار امان نیروها را بریده است، گفت: این آتش سوزی در چندین مرحله مهار ، ولی مجدد آتش از سرگرفته شد.

غلام‌حسین حکمتیان افزود: هم اکنون آتش سوزی مهار شده و جنگلبانان در منطقه با هدف پایش دقیق حضور دارند.

انتهای پیام/۵۴۱/ ت

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print