پورشه پانامرا توربو اس ایی-هیبرید ۲۰۲۱؛ سدان لوکس آلمانی قدرتمندتر از همیشه (+عکس)

چکیده: توربو اس ایی-هیبرید به عنوان سریع ترین عضو این خانواده طی ۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت آن نیز برابر با ۳۱۵ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

عصر ایرانپورشه اطلاعات جدیدی درباره پانامرای جدید منتشر کرده است که بر اساس آن یک تریم قدرتمند با نام توربو اس ایی-هیبرید معرفی می شود. این محصول همچنان از زبان طراحی لوکس خانواده پانامرا بهره می برد تا یک سدان لوکس تمام عیار باشد.

همزمان با معرفی پانامرا توربو اس ایی-هیبرید ۲۰۲۱ (با رنگ تیره در تصاویر این مطلب) دو کلاس دیگر اتاق برای این محصول یعنی پانامرا ۴اس  (با رنگ سبز و قرمز درتصاویر این مطلب)  و پانامرا ۴ ایی-هیبرید(با رنگ نقره ای در تصاویر این مطلب) نیز معرفی شده است.

در قسمت دماغه چراغ های اصلی با الگوی داخلی ۴ تایی و نوار ال ایی دیی مه شکن ها روی بامپر(سپر) امضایی اختصاصی برای پورشه را شکل داده است. طراحی زیبای شیب سقف به سبک فست بک، چراغ های اصلی باریک و خروجی های کرومی اگزوز نیز در بهترین حالت ممکن ارائه شده اند.

پورشه از بهترین مواد اولیه و جزئیات فناورانه برای معرفی کابین لوکس و باکیفیت خود استفاده کرده است.

اما جذاب ترین بخش همانطور که ابتدای مطلب اشاره شد به پیشرانه توربو اس ایی-هیبرید۲۰۲۱ مربوط می شود که یک نمونه ۸ سیلندر توربودوقلوی ۴ لیتری با ۵۶۳ اسب بخار به علاوه یک موتور الکتریکی ۱۳۴ اسب بخاری است. بدین ترتیب مجموع خورجی خودرو برابر با ۶۸۹ اسب بخار می شود.

این مجموعه با یک جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه هماهنگ شده است. باتری لیتیوم یون ۱۷٫۹ کیلووات ساعتی نیز نیروی مورد نیاز موتور الکتریکی را مدیریت می کند.

ویژگی های پیشرانه برای پانامرا ۴ ایی- هیبرید شامل نمونه ۲٫۹ لیتری ۶ سیلندر توربودوقلو با ۴۵۵ اسب بخار خروجی می شود. میزان خروجی ۴اس نیز برابر با ۴۴۳ اسب بخار است.

توربو اس ایی-هیبرید به عنوان سریع ترین عضو این خانواده طی ۳ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت آن نیز برابر با ۳۱۵ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

رینگ ها در اندازه های ۲۰ و ۲۱ اینچی قابل سفارش هستند.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.