توافق یک شرکت اسرائیلی برای انتقال نفت امارات به اروپا

نفت اماراتشرکت احداث خطوط انتقال نفت ای.ای.بی.سی رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، یک توافق اولیه برای کمک به انتقال نفت از امارات به اروپا از طریق نصب لوله‌هایی از شهر ایلات مشرف به دریای سرخ تا شهر عسقلان در ساحل دریای مدیترانه به امضا رسانده است و در صورت قطعی شدن، این قرارداد یکی از بزرگترین همکاری‌های امارات و رژیم صهیونیستی از زمان عادی‌سازی روابط خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، همچنین این شرکت که متعلق به دولت رژیم صهیونیستی است، اعلام کرد که روز دوشنبه در جریان سفر استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا به ابوظبی یک یادداشت تفاهم الزام‌آور نیز با یک شرکت اسرائیلی-اماراتی در ابوظبی به امضا رسانده است.

شرکای این توافق امیدوار هستند با ایجاد این پل زمینی بتوانند نفت را به دیگر کشورها منتقل کنند و این پروژه می‌تواند نفت را سریع‌تر به دست مصرف‌کنندگان آسیایی در دو منطقه دریای مدیترانه و دریای سیاه برساند.

شرکت اسرائیلی-آمریکایی یاد شده نیز گزارش داد در مرحله پیشرفته‌ای از مذاکرات با بازیگران اصلی غرب و شرق درباره توافق‌های خدماتی بلند مدت است.

این شرکت بدون اشاره به جزئیات مالی توافق‌ها اعلام کرد: این توافق حجم نفتی را که سالانه انتقال می‌یابد، احتمالا به ده‌ها میلیون تن افزایش خواهد داد.

امارات بیشتر نفت خام خود را به آسیا صادر می‌کند.

یک منبع آگاه از این قرارداد اظهار کرد: در صورت انجام توافق ارزش آن احتمالا حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار و چند ساله خواهد بود و کار احتمالا از ابتدای سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.