ابراز نگرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت ورزش؛ مشکلات تمامی ندارد

چکیده: گروه استان‌ها- استاندار کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت تیم‌های ورزشی در این استان ابراز نگرانی کرد و گفت: مشکلات در این حوزه تمامی ندارد.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری در بازدید از اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و به فال نیک گرفتن تقارن آغاز این ماه با هفته تربیت بدنی، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا فعالیت در همه عرصه‌ها سخت شده‌ و فعالیت‌های ورزشی نیز تحت تاثیر شدید ویروس کرونا قرار گرفته‌ است.

وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد استانی مستعد از نظر مواهب الهی بوده و نظیر چنین استانی را در کشور نداریم که ۹۰ درصد از پوشش مرتع آن را جنگل تشکیل بدهد و ۱۰ درصد از منابع آبی کشور را داشته باشد.

کلانتری در ادامه به برخورداری استان در زمینه منابع انسانی در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوان در منابع انسانی نیز نباید غافل شد و اگر سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه ورزش به‌صورت علمی و کارشناسی شده انجام شود، بی‌شک شاهد رشد و پیشرفت استعدادهای ورزشی فرزندان این استان در رشته‌های مختلف ورزشی خواهیم‌بود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تیم‌های ورزشی در استان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند که در تلاش هستیم تا حد امکان با انجام رایزنی این مشکلات را مرتفع نماییم.

کلانتری به ورزش قهرمانی در استان گریزی زد و عنوان کرد: اکثر ورزشکاران فعال در حوزه ورزش قهرمانی از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند، و با سختی فعالیت می‌کنند، انتظار داریم نهادها و سازمان‌های مختلف مددکار ورزشکاران باشند.

عالیترین مقام اجرایی در استان بر تقویت ورزش همگانی تاکید کرد و افزود: ورزش همگانی برای سلامتی افراد میانسال و سالخورده نقش موثری دارد، و باید بسترهای مناسب جهت تقویت ورزش همگانی ایجاد شود.

انتهای پیام/۵۴۱/ ت

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print