سیگنت؛ متفاوت ترین استون مارتین تمام دوران! (+عکس)

چکیده: به رغم نزدیکی طراحی به محصولاتی مانند اسمارت، زیبایی های سیگنت چند برابر بیشتر از رقبا است و حتی در همین حجم کوچک می توان زبان طراحی برتر کمپانی انگلیسی را درک و از آن لذت برد.
به رغم نزدیکی طراحی به محصولاتی مانند اسمارت، زیبایی های سیگنت چند برابر بیشتر از رقبا است و حتی در همین حجم کوچک می توان زبان طراحی برتر کمپانی انگلیسی را درک و از آن لذت برد.

عصرایران– اگر بخواهیم درباره متفاوت ترین محصول برند استون مارتین صحبت کنیم احتمالا اولین چیزی که به ذهن مخاطب می رسد؛ یک هیولای اسپرت ۸ یا ۱۲ سیلندر با چهره ای خشمگین است که حریفان را در خیابان به چالش دعوت می کند! اما نام سیگنت تمامی تصورات مذکور را تغییر می دهد زیرا به جرات می توان آنرا متفاوت ترین تولید استون مارتین در تمام دوران دانست!

سیگنت خودرویی بسیار کوچک است و در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ روی خط استون قرار گرفت. این محصول برابر با ۳۰۷۸ میلیمتر در طول، ۱۶۸۰ میلیمتر در عرض و ۱۵۰۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن برابر با ۲۰۰۰ میلیمتر است. وزن خالص نیز برابر با ۹۸۸ کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد ۱۶ اینچی آلومینیومی بودند.

به رغم نزدیکی طراحی به محصولاتی مانند اسمارت، زیبایی های سیگنت چند برابر بیشتر از رقبا است و حتی در همین حجم کوچک می توان زبان طراحی برتر کمپانی انگلیسی را درک و از آن لذت برد البته جالب است بدانید سیگنت براساس پلتفرم تویوتا آی کیو توسعه یافته است.

برای این خودرو از یک موتور ۱٫۳ لیتری  ۹۶ اسب بخاری با گشتاور ۱۲۴ نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته سی وی تی هماهنگ شده است. ظرفیت باک نیز برابر با ۳۲ لیتر است.

با آنکه قرار بود سالانه ۴ هزار دستگاه سیگنت تولید شود اما در نهایت طی دو سال فقط ۵۹۳ دستگاه از این محصول به فروش رسید.

در زمان عرضه قیمت پایه حدود ۳۸ هزار دلار بود.

برخی از تصاویر مربوط به نمونه تیونینگ سیگنت است.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.