آمریکا ۶ افسر اطلاعاتی روس را به دست داشتن در حملات سایبری متهم کرد

معاون دادستان کل آمریکا با متهم کردن ۶ افسر اطلاعاتی روس به دست داشتن در حملات سایبری علیه زیرساخت‌های سایر کشورها، اعلام کرد که وزارت دادگستری آمریکا علیه این ۶ افسر روس اقامه دعوی کرده است.

به گزارش تسنیم، «جان دیمرز» معاون دادستان کل آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری از اقامه دعوی علیه ۶ افسر اطلاعات نظامی روسیه که طبق ادعای وی مظنون به دست داشتن در مجموعه‌ای از حملات سایبری علیه زیرساخت‌های دیگر کشورها و سایر جرایم سایبری هستند،‌ خبر داد.

بنابراظهارات معاون دادستان کل آمریکا، وزارت دادگستری این کشور ۶ افسر مذکور را به حملات سایبری به دیگر کشورها به‌منظور آنچه «حمایت از تلاش‌های دولت روسیه برای تضعیف، انتقام‌جویی و بی‌ثبات کردن اوکراین و گرجستان و همچنین دخالت در انتخابات فرانسه و بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره جنوبی در سال ۲۰۱۸» خوانده شده، متهم کرده و آنها را تحت پیگرد قرار خواهد داد.

به گفته این مقام قضائی آمریکایی، تعدادی از اعضای این گروه ۶ نفره قبلاً نیز به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ متهم شده‌ بودند، اما اتهامات اخیر آنها ارتباطی با این موضوع ندارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.