بولتون: ترامپ بی‌سروصدا از قدرت کنار نمی‌رود

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید گفت ترامپ در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری، بی‌سروصدا از قدرت کناره نمی‌گیرد.

به گزارش ایرنا؛ «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در صورتی که در انتخابات ۱۳ آبان شکست بخورد، بی‌سروصدا از قدرت را رها نمی‌کند و مسئولیت خارج کردن او از کاخ سفید به عهده جمهوریخواهان است.

بولتون در این گفت وگو که روز یکشنبه پخش شد، تاکید کرد: معتقدم اینکه ترامپ گفته “من شکست نمی‌خورم مگر اینکه تقلبی در کار باشد”، بسیار نگران‌کننده است. البته که او در یک انتخابات صادقانه ممکن است شکست بخورد.

مشاور پیشین ترامپ افزود: بگذارید صریح بگویم. ترامپ اگر [در انتخابات] شکست بخورد، با متانت قدرت را رها نمی‌کند. او با متانت کناره‌گیری نمی‌کند. فکر نمی‌کنم ما بدانیم که او تا کجا پیش می‌رود.

ترامپ بارها در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مختلف گفته است که او تنها در صورتی که تقلبی صورت بگیرد، شکست می‌خورد و در صورتی که نتایج انتخابات حاکی از شکست او باشد، قدرت را واگذار نخواهد کرد.

بولتون در این باره گفت: در نهایت مسئولیت این کار به عهده رهبران حزب جمهوریخواه، مقام‌های انتخابی و شهروندان است. وقتی نتیجه انتخابات معلوم شود، این کار بر عهده جمهوریخواهان است، نه دموکرات‌ها، که بگویند “این به عهده ما است. او (ترامپ) باید برود.”

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به این پرسش که آیا باور دارد که جمهوریخواهان چنین کاری خواهند کرد؟، تاکید کرد که در گفت‌وگوهایش با شخصیت‌های این حزب، آن‌ها گفته‌اند که آماده‌اند از طریق گفت‌وگو با ترامپ برخورد کنند و او گمان نمی‌کند که رهبران حزب جمهوریخواه طرف ترامپ بایستند.

وی همچنین تاکید کرد تا وقتی که «مارک اسپر» وزیر دفاع و «مارک میلی» رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در سمت خود هستند، خیال او از این بابت راحت است که ترامپ برای حفظ قدرت اقدام خطرناکی نکند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.