شهرستان بویراحمد با کمبود فضای آموزشی مواجه است

چکیده: رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: در شهرستان بویراحمد با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم، و نیازمند بازسازی اساسی فضاهای آموزشی هستیم.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، کوروش دلشاد رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول اظهار داشت: رسانه می‌تواند واسطه‌ای مناسب برای ارتباط مردم و واقعیت‌های جامعه باشد.

وی با اشاره به انتشار اخبار کذب خاطر نشان کرد: دو هدف از انتشار خبر کذب دنبال می‌شود یکی ایجاد فتنه و دیگری  بر هم زدن نظم و امنیت  در جامعه است، و رسانه‌ها باید به انتشار اخبار مطابق با واقعیت همت کنند.

دلشاد در ادامه افزود: در فعالیت رسانه‌ای باید به سه اصل صحت، دقت و سرعت توجه شود و نگاه ما به رسانه‌ها نگاه تعامل و همکاری است.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد تصریح کرد: وظیفه اصلی آموزش و پرورش تربیت و تعلیم و شکوفا ساختن فطرت انسانی است، و اگر ما یک انسان سالم تربیت کنیم، در واقع به اصلاح عالم کمک کرده‌ایم.

وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان بالاترین مرجع تربیت انسان، وظیفه‌اش فراهم نمودن امکانات برای بروز و شکوفایی استعدادهای انسان هست، و اگر نهایت دقت در تربیت صحیح را نداشته باشیم، دچار ظلم شده‌ایم.

دلشاد با اشاره به محوریت معلم در موضوع آموزش و پرورش افزود: معلم رسالت مهم تربیت و آموزش را بر عهده دارد  و مدرسه به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی، تربیتی و آموزشی در جامعه شناخته می‌شود.

رییس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد تصریح کرد: نگاه ما به مدرسه باید به گونه‌ای باشد که مدرسه را به عنوان زیستگاه در موارد مختلف فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، هنری و علمی بپذیریم.

دلشاد در ادامه بیان کرد: محور توسعه هر کشوری آموزش و پرورش است، چرا که رسالت آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی است و محور توسعه هر جامعه‌ای نیروی انسانی متخصص، متهد و کارآمد است.

کوروش دلشاد افزود: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند بار تربیت و آموزش جامعه را به دوش بکشد و برای تحقق این مهم نیازمند مشارکت همه نهادها و سازمان‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: کرونا تمام مناسبات زندگی انسان را امروزه تحت تاثیر قرار داده است و قطعاً یکی از مواردی که تحت تاثیر بسیار کرونا قرار گرفته است، موضوع تحصیل و آموزش است، آموزش و پرورش برای توفیق در این شرایط نیازمند همکاری و مشارکت خانواده‌ها و نهادها و دستگاه‌های مختلف است.

دلشاد عنوان کرد: اولین دغدغه آموزش و پرورش در وضعیت کرونا سلامت دانش‌آموزان است و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که پروتکلهای بهداشتی در فضای‌های آموزشی و مدارس رعایت شود.

وی ضمن تاکید بر تحقق عدالت آموزشی به عنوان مقدمه عدالت اجتماعی گفت: تحقق عدالت آموزشی مستلزم توزیع عادلانه منابع و امکانات بین همه مناطق است.

دلشاد خاطرنشان کرد: کیفیت بخشی آموزشی در فضای مجازی در وضعیت شیوع ویروس کرونا از اهداف مهم آموزش و پرورش است، که این مهم در بستر شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی صورت می‌گیرد.

رییس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد بیان کرد: تعداد چهار هزار و ۳۰۰ معلم در شهرستان بویراحمد مشغول به خدمت هستند و جمعیت دانش‌آموزی در شهرستان بویراحمد، بیش از ۴۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان است.

وی افزود: در شهرستان بویراحمد با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم، و نیازمند بازسازی اساسی فضاهای آموزشی هستیم، که برای تحقق این امر نیازمند مشارکت خیرین و نیکوکاران هستیم.

انتهای پیام/۵۴۱/ت

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print