چانگان CS95 جدید؛ کراس اوور ۲۰۲۰ چینی با طراحی و امکانات روز (+عکس)

چکیده: چانگان سی اس۹۵ اولیه بار به شکل یک خودروی مفهومی در نمایشگاه بین المللی خودروی پکن ۲۰۱۶ معرفی شد و از سال ۲۰۱۷ تا کنون روی خط تولید قرار دارد.

عصرایران– خانواده CS در چانگان شامل کراس اوورهای این کمپانی چینی می شود که بواسطه حضور مدل CS35 در بازار ایران نیز کاملا شناخته شده، است. در کاتالوگ فروش چانگان مدل های سی اس۳۵ فیس لیفت، سی اس۷۵ پلاس و سی اس۸۵ را در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم. در مطلب امروز سراغ فیس لیفت ۲۰۲۰ سی اس۹۵ می رویم که جز جدیدترین های کمپانی مذکور محسوب می شود.

چانگان سی اس۹۵ اولیه بار به شکل یک خودروی مفهومی در نمایشگاه بین المللی خودروی پکن ۲۰۱۶ معرفی شد و از سال ۲۰۱۷ تا کنون روی خط تولید قرار دارد.

طراحی

این کراس اوور میان سایز در نسخه قبل از فیس لیفت شباهت زیادی به محصولات روز دنیا بویژه رنجرور دارد اما در نسخه فیس لیفت و با توجه به افزایش تجربیات چانگان در ارائه محصولات قویتر، مشاهده می کنیم که نمای ظاهری این محصول شرایط بهتری را همراه خود دارد.

پیش از فیس لیفت

پیش از فیس لیفت

پیش از فیس لیفت

پیش از فیس لیفت

نسخه فیس لیفت

نسخه فیس لیفت

نسخه فیس لیفت

نسخه فیس لیفت

از منظر ابعاد این محصول برابر با ۴۹۴۹ میلیمتر در طول، ۱۹۳۰ میلیمتر در عرض و ۱۷۸۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۸۱۰ میلیمتر است. وزن خالص خودرو نیز برابر با ۲۰۰۷ کیلوگرم محاسبه شده است.

سی اس۹۵ فیس لیفت در دو نسخه ۵ و ۷ صندلی ارائه می شود. قیمت پایه نیز از ۲۴ هزار دلار آغاز و تا حدود ۳۲ هزار دلار در حالت آپشن بالا می رود.

رینگ های آلومینیومی نیز در اندازه های ۱۸ و ۱۹ اینچی با توجه به آپشن ارائه می شوند. ترمزها در تمام چرخ ها دیسکی است.

کابین

فضای داخل کابین نیز یک محیط لوکس است که چرم با دوخت درشت و عناصر فراوان کرومی نقش مهمی در افزایش زیبایی آن دارند. روی قسمت داخلی درب ها بخش های کرومی با بافت برس خورده را مشاهده می کنیم که حس خوبی را به ببیننده انتقال می دهند.

دو نمایشگر دیجیتال یکی ویژه نشانگر آمپر و دیگری تنظیمات سیستم سرگرمی در یک مسیر و مقداری بافاصله از هم قرار گرفته اند تا فناورانه های این محیط را کامل کنند. سانروف مونروف بزرگ، استراحتگاه دست راننده، دسترسی تنظیمات سیستم تهویه برای ردیف عقب و … نیز از دیگر ویژگی های  این محیط هستند.

ایمنی

از امکانات ایمنی فیس لیفت سی اس۹۵ باید به ترمز پارک الکترونیک، ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، کروز کنترل ساده و تطبیقی(آپشن)، صندق عقب الکترونیک، رادار پارک، دوربین پانورامیک، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ABS، EBD، دستیار ترمز، سیستم پایداری الکترونیکی، دوربین عقب، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، نمایش نقاط کور دید راننده، نوربالای اتوماتیک، ایزوفیکس صندلی کودک، پاور ویندوز و … اشاره کنیم.

بخشی از امکانات مورد اشاره فقط در حالت آپشن ارائه می شوند.

پیشرانه

در تمام تریم های سی اس۹۵ فیس لیفت از موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با ۲۳۳ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر استفاده شده است. سامانه تمام چرخ محرک نیز به عنوان آپشن قابل انتخاب است.

میزان مصرف پیشرانه محور جلو برای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر برابر با ۱۲٫۸ لیتر، در بزرگراه ۷ لیتر و در حالت ترکیبی ۸٫۹ لیتر است.

این آمار برای نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک برابر با ۱۳٫۵ لیتر در شهر، ۷٫۶ لیتر در بزرگراه و ۹٫۴ لیتر در حالت ترکیبی محاسبه شده است.

در بخش جعبه دنده از نمونه ۶ سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

ظرفیت باک خودرو برابر با ۷۴ لیتر است.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*معرفی شاسی بلند جدید از چانگان (+فیلم و تصاویر)

*معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان(+تصاویر)

*سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر)

*اوشان؛ محصول جدید چانگان با برچسب قیمت ۲۳۷۰۰ دلاری (+تصاویر)

*یونی-تی(UNI-T)؛ شاسی بلند جدید “چانگان” با ویژگی های کاملا متفاوت! (+تصاویر)

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.