یک “پزشک خانواده” عامل ابتلای بیش از ۱۰۰ نفر به کرونا در بلژیک

چکیده: این پزشک ۶۸ ساله بدون ماسک به خانواده‌های تحت پوشش، سر می‌زد و آنها را معاینه می‌کرد.

در بلژیک یک پزشک خانواده که موازین بهداشتی پیشگیری از کرونا از جمله زدن ماسک را رعایت نمی‌کرد؛ عامل ابتلای بیش از ۱۰۰ نفر از اهالی یک شهر کوچک در شرق این کشور شده است.

به گزارش عصرایران، دکتر “لئون .جی” ۶۸ ساله که یک پزشک خانواده در شهر “کرویسِم” در شرق بلژیک است، طی هفته‌های گذشته بدون رعایت پروتکل‌های پیشگیری از کرونا از جمله عدم استفاده از ماسک به معاینه خانواده‌ها می‌رفته است.

هفته گذشته با افزایش غیرمعمول موارد ابتلا به کرونا در این شهر ۱۵ هزار نفری بلژیک، مقامات بهداشتی یک ایستگاه نمونه‌گیری ویژه در این شهر مستقر کرده و از مبتلایان تحقیق کردند.

یک

در تحقیقات آنها معلوم شد عامل مشترک در بین بیشتر مبتلایان به کرونا معاینه خانوادگی آنها از سوی یک پزشک خانواده بوده است.

 در نمونه‌گیری و تست کرونا از پزشک ۶۸ ساله معلوم شد او آلوده به کرونا بوده و در اثر عدم رعایت موازین بهداشتی به ویژه نزدن ماسک، جمع زیادی شامل بیش از ۱۰۰ نفر را به کرونا آلوده کرده است.

این پزشک بلژیکی گفته است با وجودی که ماسک نزدن او اقدامی اشتباه و حماقت بوده اما هدف او کمک به انسان‌ها و خانواده‌ها بوده است.

دیروز خبر ابتلای وزیر خارجه بلژیک به کووید۱۹ هم اعلام شد. خانم “سوفی ویلمز” وزیر خارجه بلژیک پس از تست مثبت کرونا گفته است احتمالا این ویروس را از بین اعضای خانواده خود گرفته است.

وزیر خارجه بلژیک/عکس آرشیوی/EPA

یک

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.