آرزویم بازی در تیم ملی ایران بود و به آن نرسیدم؛/ علی قربانی: نتوانستم انتظارات را در سپاهان برآورده کنم

چکیده: مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال سپاهان توضیحاتی در مورد دلیل جدایی از سپاهان و البته حضور در سومقائیت و دعوت به تیم ملی آذربایجان ارائه داده است.

به گزارش “ورزش سه”، علی قربانی در فصل هجدهم لیگ برتر به تیم فوتبال سپاهان پیوست و در لیگ نوزدهم هم یکی از نفرات منتخب امیرقلعه‌نویی بود ولی این فصل برخلاف لیگ هجدهم نه برای امیرقلعه‌نویی، نه سپاهان و نه علی قربانی خوب پیش نرفت تا این بازیکن پس از دو شکست برابر استقلال به صورت ناگهانی از سپاهانی‌ها جدا شود و یک روز بعد با سومقائیت آذربایجان قرارداد امضا کرد. او حالا طی سه بازی ۴ گل برای تیم جدیدش به ثمر رسانده و دی بیاسی که در مقطعی برای حضور در تیم ملی و باشگاه استقلال نیز نامش مطرح شده بود، این بازیکن بلند قامت را به اردوی تیم ملی آذربایجان فراخوانده است.

شانسی برای دعوت به تیم ملی ایران نداشتم 
گفتگوی ما با علی قربانی با همین سوال شروع شد و او در واکنش به دعوتش به تیم ملی آذربایجان اینطور حرف هایش را آغاز کرد:«  مربی تیم ملی آذربایجان از سبک بازی من خیلی خوشش آمده. همه بازی های من را دنبال کرده. با مدیر باشگاه ما در مورد من صحبت کرده بود و من را به تیم ملی دعوت کرد. از آنجایی هم که من شانسی برای دعوت شدن به تیم ملی ایران نداشتم، به این دعوت پاسخ مثبت دادم.»

ایران خانه اول و آخر من است
از قربانی ۳۰ ساله در رابطه با شایعاتی که پیرامون او پس از دعوت به تیم ملی آذربایجان به وجود آمده پرسیدیم، که او با خنده به این سوال پاسخ داد:« من با یک تصمیم ورزشی تابعیت کشور آذربایجان را گرفته‌ام و پاسپورت آذربایجان را به من داده‌اند. الان من دو تابعیتی هستم. ملیت ایرانی دارم و تابعیت آذربایجانی و می‌توانم برای تیم ملی آذربایجان بازی کنم. هیچ بحث ترک ایران و این کلمات خاصی که در این مورد استفاده می‌کنند؛ ایران خانه اول و آخر من است.»

اینجا هر تیمی پول نداشته باشد، اجازه بازی ندارد
سوال بعدی از قربانی در رابطه با کیفیت لیگ آذربایجان و مقایسه آن با فوتبال ایران بود که او اینطور به این سوال پاسخ داد:« به نظرم لیگ خیلی خوبی است. چون تمام تیم‌ها امکانات خیلی خوبی دارند و تیمی نیست که امکانات خوبی نداشته باشد. رختکن، زمین تمرین، زمین بازی و بقیه امکانات همه جوره خوب است و تیمی که مشکل داشته باشد، اصلا به او اجازه بازی و حضور در لیگ را نمی‌دهند. لیگ خوبی است و بازیکنان خوبی دارد. بازیکنان خارجی خوبی هم دارد. از نظر تاکتیکی خیلی خوب بازی می کنند.»

بازیکنان ایرانی در هر لیگی می‌توانند بازی کنند
او سپس به مقایسه لیگ فوتبال ایران و آذربایجان پرداخت و اضافه کرد:« لیگ ایران شرایط متفاوتی دارد. تعداد تیم ها بیشتر در ایران است. در لیگ ایران ۱۰ تیم بیشتر از لیگ ایران هستند. امکانات اینجا از ایران سطح خیلی بهتری دارد و این موضوع در روند برگزاری مسابقات تاثیرگذار است. از نظر فنی و استعداد بازیکنان، ایرانی‌های کیفیت فنی خیلی خوبی دارند و به نظرم بازیکن ایرانی در هر لیگی می‌تواند بازی کند.»

خیلی اتفاقات در سپاهان دخیل بود 
سوال بعدی ما از علی قربانی در رابطه با دوران حضورش در سپاهان بود که البته با خوبی تمام نشد و او در روزهای پایانی فصل نوزدهم و پس از استعفای امیرقلعه نویی از جمع طلایی پوشان جدا شد. قربانی که از این روزها دل خوشی ندارد، در واکنش به این سوال گفت:« اصلا دوست ندارم در مورد اتفاقاتی که افتاد؛ اینکه چه چیزهایی باعث شد و چه مشکلاتی ایجاد شد، صحبت کنم، چون چیزی بود که گذشت. نتوانستم انتظارات هواداران را در گلزنی برآورده کنم. آنطور که باید نتوانستم به تیم کمک کنم. خب خیلی مسائل در این اتفاقات دخیل بود. خیلی دوست داشتم که بیشتر از این‌ها گل بزنم. هر زمانی هم که بازی کردم، تمام تلاشم را کردم تا به تیم کمک کنم. درست است که در سپاهان موفق نبودم، ولی همیشه در تمرینات یا بازی، هر چند دقیقه ای که بازی کردم، اول به موفقیت تیم فکر کردم و بعد موفقیت خودم.»

وقتی تحت فشار قرار می‌گیری، شرایط سخت‌تر می‌شود
از قربانی در رابطه با این موضوع پرسیدیم که چقدر تحت فشار قرار گرفتن از سوی هواداران سپاهان در عدم موفقیت او در این تیم تاثیرگذار بود که او در واکنش به این سوال اینطور توضیح داد:« خب تحت فشار قرار گرفتن بازیکنان به نظرم خیلی کار را سخت می‌کند؛ اینکه بخواهی در همان شرایط تحت فشار آرامشت را حفظ کنی و تمرکز کنی، خیلی سخت می‎‌شود. البته من بازیکن حرفه‌ای هستم. تمام بازیکنانی که در لیگ ایران بازی می‌کنند، حرفه‌ای هستند و باید در هر شرایطی باید شرایط خودشان را حفظ کنند. با این حال همیشه سعی کرده‌ام تمرکز داشته ام و به تیم کمک کنم. همیشه سعی کرده ام تمرکز داشته باشم و به تیم کمک کنم. همیشه همه تلاشم را کرده ام ولی در سپاهان متاسفانه شرایط طوری پیش رفت که اتفاقات خوبی رقم نخورد.»

رفتنم از سپاهان به شخص خاصی ربط نداشت 
او سپس در پاسخ به این سوال که چرا به صورت ناگهانی و پس از استعفای امیرقلعه نویی از سپاهان جدا شد، عنوان کرد:« رفتن من به هیچ شخص خاصی ربطی نداشت و از طرف هیچ کس هم تحت فشار نبودم. من یکسال دیگر هم با سپاهان قرارداد داشتم ولی واقعا شرایط طوری پیش رفته بود که به نفع هر دو طرف بود که این همکاری ادامه پیدا نکند تا دو طرف بتوانند آرامش خودشان را حفظ کنند. من سعی کردم در کمترین فرصت، بهترین تصمیم را بگیریم و جدا شدم و به سومقائیت پیوستم.»

قبل از جدایی چند پیشنهاد خارجی داشتم 
او سپس در مورد عقد قراداد با سومقائیت یک روز پس جدایی بیان کرد:« شرایط طوری پیش رفت که خیلی زود تیم بعدی ام را انتخاب کردم. قبل از جدایی از سپاهان چند پیشنهاد خارجی داشتم. حتی نیم فصل لیگ هجدهم هم از سوپرلیگ یونان پیشنهاد داشتم که در آن مقطع نتوانستم از تیم جدا شوم و بروم. این فصل هم چند پیشنهاد داشتم که وقتی جدا شدم، سریع مذاکره کردم و تیم بعدی ام را انتخاب کردم.»

دوست داشتم در ایران فقط برای سپاهان بازی کنم
او سپس در واکنش به این سوال که آیا در زمان جدایی از تیم های ایرانی هم پیشنهاد داشته یا خیر، عنوان کرد:« من با سپاهان قراداد داشتم ولی شرایط طوری پیش رفته بود که این جدایی به نفع هر دو طرف بود که دیگر من در سپاهان نباشم. قرارداد من طوری تنظیم شده بود که من نمی توانستم به تیم دیگری در ایران بروم. البته خودم هم شخصا میل نداشتم که در ایران برای تیم دیگری بازی کنم. اگر قرار بود در ایران بازی کنم، دوست داشتم با تمام بی مهری‌هایی که به من شد، خودم خیلی دوست داشتم که در سپاهان بمانم. اگر یک درصد می خواستم کارم را در ایران ادامه بدهم، دوست داشتم برای سپاهان بازی کنم.»

بزرگ‌ترین حسرت زندگی‌ام بازی نکردن در تیم ملی است
واقعا همیشه یکی از حسرت های بزرگ زندگی ام این بود که نتوانستم برای ایران بازی کنم و به تیم ملی دعوت نشدم. خیلی دوست داشتم به تیم ملی ایران دعوت بشوم ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد. الان که دیگر تقریبا این اتفاق غیرممکن است. این بزرگ‌ترین حسرت زندگی‌ام باقی می‌ماند. واقعا دوست داشتم در تیم ملی ایران بازی کنم و خودم فکر می‌کنم در چند مقطع حقم بود که به تیم ملی برسم ولی اتفاقی نیفتاد. من هم سنم کم کم در حال بالا رفتن است و سعی کردم بهترین تصمیم را برای زندگی ام و اینده ورزشی ام بگیرم که شرایط بهتری برای خودم رقم بزنم.»

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.