جدیدترین خبرها

طرح ملی پیوند سواد و زندگی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود 

یاسوج- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ملی پیوند سواد و زندگی ویژه سوادآموزان به زودی در این استان اجرا می شود.

اشتراک گذاری
08 مهر 1399
کد مطلب : 415052

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ملی در ۶ مرکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد اجرا  خواهد شد.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح ملی کمک به تحقق هر چه بهتر شعار جهش تولید در کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حرفه آموزی به سوادآموزان از طریق مراکز یادگیری محلی در زمینه های مختلف از  جمله خیاطی، صنایع دستی، فرش بافی، گلسازی، پرورش قارچ و دامداری اولویت اصلی این طرح ملی در کشور و استان است.

زارع پور عنوان کرد: مراکز یادگیری محلی یاسوج، سی سخت، دوگنبدان، بهمئی، چاروسا و عشایر مجری این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد  هستند.

وی ابراز داشت: این طرح ملی با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و نیکوکاران کهگیلویه و بویراحمد و با امکان جذب حداقل ۵۰ سوادآموز و ۱۰ آموزشیار در هر مرکز یادگیری محلی استان اجرا می شود.

زارع پور گفت: در مراکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد همراه با آموزش سواد پایه به سوادآموزان این استان دیگر مسائل از جمله حقوق شهروندی و مهارت های زندگی و اجتماعی نیز به آنان ارائه می شود.

۱۷ مرکز یادگیری محلی در مناطق شهری، روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.