جدیدترین خبرها

جهاد کشاورزی توجهی به مشکلات کشاورزان شهرستان کهگیلویه ندارد

یاسوج – فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه کشاورزان شهرستان در زمینه کاشت، داشت و برداشت با مشکلات زیادی مواجه هستند گفت: جهاد کشاورزی برای برطرف کردن این مشکلات هیچ گونه توجهی به بهره برداران ندارد.

اشتراک گذاری
05 مهر 1399
کد مطلب : 414693

علیرضا اتابک روز شنبه در جلسه شورای کشاورزی کهگیلویه اظهار داشت: نیاز است جهاد کشاورزی با برنامه ریزی مناسب نسبت به تامین نیازهای ضروری کشاورزان تلاش جهادی داشته باشد.

وی کمبود بذر، تراکتور، کمباین و کود را از مشکلات اصلی کشاورزان کهگیلویه در فصل زراعی جاری دانست و افزود: جهاد کشاورزی به عنوان متولی باید در سال جاری این مشکلات را برطرف کند.

اتابک بر وظیفه شناسی جهاد کشاورزی در خدمات رسانی بهتر به کشاورزان تاکید کرد و گفت: باید جهادکشاورزی با همکاری مسئولان استانی این مشکلات را برطرف کند.

رییس جهاد کشاورزی کهگیلویه با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در فصل کشت گفت: این مشکلات از سوی کارشناسان شناسایی و برطرف خواهد شد.

حکمت نریمانی با تایید مشکلات کشاورزان در سال زراعی بیان کرد: با تامین نیازهای ضروری از جمله، کود، بذز و کمبایین این مشکلات تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت.

وی نیاز بذری گندم وجو را یکهزارو ۹۰۰ تن و کود فسفاته و ازته را بیش از ۱۱ هزار تن اعلام کرد و افزود: با همکاری مسئولان استانی این نیازها تامین خواهد شد.

نریمانی تصریح کرد: با توجه به استقبال کشاورزان سطح زیر کشت کلزا از ۳۰۰ به ۵۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

سال گذشته بیش از ۲۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در کهگیلویه خریداری شد که در این راستا این شهرستان در سطح استان مقام اول را کسب کرد.

پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از ۵۰ هزار هکتار زمین در کهگیلویه زیر کشت گندم ، جو و کلزا برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.