اذعان آمریکا به بی نتیجه ماندن هزینه‌های صرف شده در سومالی

سومالیایالات متحده اعلام کرد که طی دو دهه گذشته ۳.۵ میلیارد دلار صرف بازگرداندن امنیت به سومالی کرده اما نتیجه‌ای نداشته است‌.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، چریت نورمن، معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که ایالات متحده همواره از حملات هوایی برای هدف قرار دادن سرکرده‌های جنبش «الشباب» استفاده می‌کند اما اذعان کرده است که عملیات نظامی به تنهایی منجر به شکست تروریست‌ها نخواهد شد.

آمریکا ضمن ابراز نگرانی نسبت به پولهایی که طرف‌های محلی برای جنبش «الشباب» پرداخت می‌کنند، اعلام کرد، این جنبش برای مثال از اموالی که از موسسات تجاری دریافت می‌کند در حمله اخیر به هتل «الیت» در موگادیشو، پایتخت این کشور استفاده کرد.

پیشتر اشخاصی مسلح به هتل “الیت” واقع در ساحل «لیدو» که متعلق به عبدالله محمد نور، وزیر دارایی سابق و عضو پارلمان است، حمله کردند. آنها یک خودروی بمب‌گذاری شده را منفجر کردند و بعد اقدام به تیراندازی کردند.

اسماعیل مختار عمر، سخنگوی دولت سومالی در این خصوص گفته بود، دست‌کم ۱۶ تن در حمله‌ اشخاص مسلح وابسته به جنبش «الشباب» به این هتل در ساحل موگادیشو کشته شدند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.