سه هزار نمونه گیری تشخیص کرونا در گچساران انجام شد

چکیده: گچساران- فرماندار گچساران گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون سه هزار و ۴۲۴ مورد نمونه‌گیری از افراد مشکوک به علائم بالینی این ویروس گرفته شد.

علی خوان پایه روز یکشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا در گچساران افزود: در قالب طرح ملی غربالگری  مرحله سوم ویروس کرونا در مناطق شهری و روستایی این شهرستان ۶۶ هزار و ۷۰۳  نفر  بالای ۱۵ سال به صورت تلفنی ارزیابی شدند.

وی ادامه داد:  ۱۰۸ هزار و ۳۷ نفر از شهروندان گچسارانی در مرحله اول و بیش از ۹۱هزارو ۸۲۲ نفر مرحله دوم در این شهرستان غربالگری شده اند.

خوان پایه مراسمات و مجالس خانوادگی را چالش اصلی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان اعلام کرد و گفت: که فرهنگسازی می تواند نقش مهمی در جلوگیری از برپایی این مراسمات داشته باشد که رسانه ها و فعالان فضای مجازی باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی ابراز کرد: هشت مرکز بهداشتی – درمانی در مناطق شهری و روستایی و ۲۸ خانه بهداشت روستایی کار پایش خانواده‌ها و اطلاع از وضعیت سلامتی آنها در قالب طرح بسیج ملی غربالگری کرونا این شهرستان  انجام دادند.

خوان پایه بیان کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از خرداد امسال تاکنون در این شهرستان نسبت گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

وی بدون اشاره به آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا افزود: افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای خرداد امسال تاکنون در این شهرستان ۹ برابر افزایش یافته که نگران کننده است و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

خوان پایه با بیان اینکه گشت مشترک برای نظارت بر بازار گچساران افزایش یابد گفت: در هفته گذشته ۲۹۰ مورد بازدید از مراکز توزیع مواد غذایی و ۱۷۵ مورد اماکن عمومی انجام شد.

وی افزود: هم اکنون ۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های شهید رجایی و صنعت نفت این شهرستان بستری هستند.

خوان پایه ادامه کرد: به دلیل افزایش مبتلایان به ویروس کرونا ،ورود به پارک ها و بوستان های گچساران ممنوع است.

 وی تصریح کرد: مردم هشدارهای مسئولان و کادر درمانی در خصوص ویروس کرونا را جدی بگیرند و به دستورالعمل‌های ابلاغی در این زمینه عمل کنند.

خوان پایه تصریح کرد: حضور در تجمعات، مراسم ختم و عروسی و همچنین مکان های پر ازدحام خطر شیوع و انتقال ویروس کرونا را افزایش می دهد.

وی  تصریح کرد: استفاده از ماسک برای تمامی کارکنان دستگاه‌های اجرایی اجباری است و متولیان امر در صورتی که دستورالعمل های بهداشتی را جدی نگیرند با آنها برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری گچساران گفت: از ابتدای زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون ۴۱ نشست درباره بیماری کرونا در این شهرستان با بیش از ۳۰۴ مصوبه برگزار شده که بخش عمده ای از این مصوبات اجرایی شده است.

سید مرتضی سجادپور گفت: استفاده از تمام ظرفیت ها برای پایش مداوم بازار،اصناف پرخطر و اعمال محدودیت ها برای خلوت کردن مکان های عمومی این شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسات بود.

وی بیان کرد: در زمینه مبارزه با ویروس کرونا تاکنون ۱۱۲ بازرسی از دستگاه های اجرایی و ۳۸۵ گشت مشترک در این شهرستان انجام گرفته است.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.