سگ بزرگ هاوال؛ پرچمدار یک سبک جدید در کمپانی چینی! (+تصاویر)

چکیده: این محصول در کارنامه هاوال جایگاه ویژه ای دارد زیرا معرف پلتفرم جدیدی در کمپانی مذکور است که براساس آن هیبریدی از شاسی بلند شهری و یک جان سخت آفرودی شکل گرفته و بزودی برای فروش عرضه خواهد شد.

عصرایران– در صنعت خودروسازی بین الملل موارد زیادی وجود دارد که از نام حیوانات برای نامگذاری محصولات تولیدی استفاده می شود. در همین راستا به تازگی کمپانی چینی هاوال از کراس اوور جدید خود با نام “بیگ داگ” یا سگ بزرگ طی نمایشگاه چنگدو ۲۰۲۰ رونمایی کرده است.

این محصول در کارنامه هاوال جایگاه ویژه ای دارد زیرا معرف پلتفرم جدیدی در کمپانی مذکور است که براساس آن هیبریدی از شاسی بلند شهری و یک جان سخت آفرودی شکل گرفته و بزودی برای فروش عرضه خواهد شد.

طراحی

در قسمت دماغه؛ طراحی ساده اما اثرگذار بیگ داگ کاملا مخاطب را درگیر خود می کند. چراغ های اصلی با گرافیک داخلی جذاب، گریل(جلوپنجره) بزرگ با المان های کرومی و در نهایت یک بامپر(سپر) ساده به خوبی کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

در نمای جانبی آثاری از طراحی جعبه ای را مشاهده می کنیم که با نوارهای پلاستیکی بالای فندرها(گلگیر) و ریل روی سقف مجموعه ای جان سخت را معرفی می کند.

رینگ ها در حالت استاندارد و باتوجه به آپشن در اندازه های ۱۸ و ۱۹ اینچی ارائه می شوند.

در قسمت عقب خودرو؛ چراغ های اصلی در هماهنگی با آنچه که دماغه به نمایش گذاشته، طراحی بسیار متفاوت و زیبایی دارند. حروف لوگوی هاوال فضای بین دو چراغ را به خود اختصاص داده است.

در مجموع طراحی  این محصول چیزی شبیه به انواع جیپ رانگلر به نظر می رسد و حسی از قدرت و استقامت را به مخاطب انتقال می دهد.

از منظر ابعاد، بیگ داگ برابر با ۴۶۲۰ میلیمتر در طول، ۱۹۱۰ میلیمتر(با آینه ها) در عرض و ۱۷۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۷۳۸ میلیمتر است.

کابین

فضای داخل کابین بیگ داگ نیز ویژگی های خاص خود را دارد تا جائیکه می توان آنرا یک طراحی کاملا متفاوت نام گذاشت. شکل نامتعارف نمایشگر آمپر و نمونه ویژه تنظیمات سرگرمی در کنسول بر جذابیت های کار افزوده و مشتریان جوان و ماجراجو را هدف گرفته است. اما در تصاویر واقعی بافت اکثر قسمت های کنسول، سخت به نظر می رسد که می تواند یک امتیاز کیفی منفی برای بیگ داگ باشد.

تمام نمایشگر فعال در کنسول از نوع دیجیتالی هستند و خبری از نشانگر سنتی آمپر نیست. سانروف بزرگ، تهویه هوشمند و انواع فناوری های روز در این کابین فعال است.

پیشرانه

در این بخش از نمونه ۱٫۵ لیتری توربوشارژ با خروجی ۱۶۹ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ پوندفوت استفاده شده اما هاوال در نظر دارد که برای آینده، نمونه ۲ لیتری توربو ۲۲۱ اسب بخاری را نیز به آپشن بیگ داگ اضافه کند. سامانه تمام چرخ محرک نیز در این محصول فعال است.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.