گزارش تصویری از غرس نهال یادمان زنده یاد البرز زارعی

به گزارش توازن ، روز پنجشنبه مسعود منصور به همراه معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل منابع طبیعی استان و جمعی از مدیران شهرستانی در ابتدا با حضور در گلزار شهدای گچساران  به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کردند.

پس از آن با حضور بر سر مزار زنده یاد البرز زارعی فاتحه ای قرائت شد و سپس با خانواده ایشان دیدار و در پی آن در مرکز شهر گچساران(کنار گذر) به یاد زنده یاد البرز زارعی  نهالی غرس شد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در حاشیه این آیین گفت: امسال۸۰۰ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور گزارش شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

مسعود منصور اظهار داشت: هشت هزار هکتار از جنگل ها و مراتع کشور در این آتش سوزی ها درگیر حریق شده است.

وی بیان کرد: ۸۰درصد از آتش سوزی های عرصه های طبیعی امسال در مراتع ایران رخ داده است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تصریح کرد: ۶ مورد از آتش سوزی های سال جاری در جنگل ها و مراتع کشور به دلیل سخت گذر بودن منطقه محل وقوع چند روزطول کشیده و بقیه در همان روز نخست مهار شده است.

منصور افزود: به جز ۲ مورد حریق که بر اثر صاعقه بوده بقیه آتش سوزی های امسال به دلیل عوامل انسانی رخ داده است.

وی ابراز داشت: خاموش نشدن کامل بقایای آتش روشن شده از سوی گردشگران در جنگل ها، اختلاف های محلی و آتش زدن پسماند مزارع کشاورزی از عوامل مهم آتش سوزی های امسال در عرصه های طبیعی کشورمان بوده است.

منصور تصریح کرد: چند نفر از عوامل آتش سوزی های عمدی در کشور شناسایی و دستگیر شده اند که پرونده آنان در دست بررسی است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از خریداری ۱۱ دستگاه بسکت حمل آب بالگرد برای انجام عملیات اطفای حریق در جنگل ها و مراتع کشور خبر داد.

وی برگزاری دوره آموزشی اطفای حریق برای مدیران منابع طبیعی ۱۱ استان زاگرس را از دیگر اقدامات برای کاهش خسارت های آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور عنوان کرد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تصریح کرد: تامین و توزیع تجهیزات اطفای حریق نظیر دستگاه های دمنده از دیگر اقدام ها برای اطفای حریق زودهنگام در جنگل ها و مراتع ایران در سال جاری است.

منصور آزمایش موفقیت آمیز محلول پیشگیری از گسترش اطفای حریق را از خبرهای خوش برای کاهش خسارت های آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور ذکر کرد.

وی عنوان کرد: با تامین اعتبار انجام شده از سوی دولت مشکل اعزام بالگرد به محل آتش سوزی ها در عرصه های طبیعی مرتفع شده است.

وی هدف خود از سفر به گچساران را دیدار با خانواده زنده یاد البرز زراعی و حضور بر روی آرامگاه او ذکر کرد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تاکید کرد: مسئولان قدردان این هموطنان با غیرت هستند.

وی  افزود:برای احقاق حق این ایثارگر و پیگیری انتصاب شهید راه خدمت به او از همه ظرفیت های قانونی استفاده می کنیم.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری عنوان کرد:مرکزی در سازمان جنگل های کشور به نام این جان باخته ایثارگر نامگذاری شده است.

البرز زارعی کوهنورد وهمیار ۳۸ ساله ی طبیعت روز دوازدهم خرداد  در حین عملیات اطفای منطقه دیل گچساران دچار سانحه سوختگی شد و از چند روز بستری روز بیست و نهم خرداد در بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان جان باخت .

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.