عفو بین‌الملل: حمایت‌ آمریکا از طرح الحاق، چراغ سبزی برای ادامه جنایات اسرائیل علیه فلسطین است

عفو بین‌الملل موضع آمریکا در حمایت از طرح اسرائیل برای الحاق بخش‌های وسیعی از کرانه باختری را محکوم کرد. همزمان مناب اعلام کردند اسرائیل درصدد مصادره ده‌ها دونم از اراضی فلسطینی برای توسعه شهرک‌سازی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از فلسطین الیوم، سازمان عفو بین الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که جانبداری‌های آمریکا از این طرح به مثابه “چراغ سبزی به رژیم صهیونیستی” برای ادامه تجاوزات و جنایات خود است.

در این بیانیه آمده که حمایت آمریکا از طرح الحاق کرانه باختری اثباتی برای این مساله است که واشنگتن و اسرائیل خود را فراتر از قانون می‌دانند.

عفو بین‌الملل همچنین از جامعه جهانی خواست این طرح را محکوم کرده و شهرک‌سازی رژیم اسرائیل در اراضی فلسطینی را “غیرقانونی” اعلام کنند.

از سوی دیگر شورای شهرک‌های اسرائیلی شمال کرانه باختری اعلام کرد که تصمیم دارد ده‌ها دونم از اراضی کشاورزی فلسطینیان را در جنوب غرب شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری به منظور توسعه شهرکی اسرائیلی مصادره کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در بیانیه شورای شهرک‌های اسرائیلی آمده است که قرار است یک مرکز تفریحی برای جوانان یهودی در مجاورت شهرک ریحان در شمال کرانه باختری احداث شود.

این شهرک در زمین‌های کشاورزی مصادره شده فلسطینیان در نزدیکی شهرک مذکور ساخته می‌شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.