تاریخ : یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹
2

کهگیلویه و بویراحمد| بازگشایی مدارس بدون رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی خطرناک است

  • کد خبر : 397551
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰:۴۵

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس بدون رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی خطرناک است، گفت: در صورت رعایت دستورالعمل‌ها بازگشایی مدارس یک فرصت با خطر کم است.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمد مهدی بانشی در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: واقعیت امر امروز در بازدید از دو شهرستان گرمسیری استان احساس خطر کرده‌ام و معتقد بوده‌ام باید پاشنه کفش را کشید و کمربندها را محکم بست.

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس بدون رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی خطرناک است، عنوان کرد: در صورت رعایت دستورالعمل‌ها و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بازگشایی مدارس یک فرصت با خطر کم است.

بانشی با اشاره به اینکه فکر می‌کردیم با گرم شدن هوا کنترل کووید ۱۹ آسان‌تر است، ابراز کرد: بحران خوزستان نشان داد گرم تر شدن هوا نیز بی‌تاثیر بوده و مردم راهی جز رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی ندارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بازگشایی مدارس با رعایت دقیق دستورالعمل‌ها باشد و مهمترین قسمت این دستورالعمل ممنوعیت هرگونه تجمع توسط دانش آموزان و معلمان بوده و فاصله باید رعایت شود.

بانشی استفاده از وسایل حفاظتی از جمله ماسک توسط دانش آموزان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ضدغفونی و گندزدایی کلاس‌های درس و دستگیره‌های درب کلاس  به صورت مستمر انجام شود و آموزش و پرورش باید یک مسئول برای اجرای طرح فاصله‌گذاری در مدارس مشخص کند.

انتهای پیام/۵۴۱/ف

لینک کوتاه : https://tawazon.ir/?p=397551

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.