تاریخ : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
3

تعلل دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در جذب اسناد خزانه؛ ۱۹۸ میلیارد تومان جذب نشد

  • کد خبر : 397246
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

عدم استقبال دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از جذب اسناد خزانه مشکلی است که همواره در ماه‌های پایانی سال مالی تذکرات جدی مسئولان ارشد اجرایی را به همراه دارد.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، هر چند تاکنون در رابطه با مشکل عدم استقبال دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از جذب اسناد خزانه واکاوی خاصی صورت نگرفته است، اما این مشکل همواره در ماه‌های پایانی سال مالی تذکرات جدی مسئولان ارشد اجرایی را به همراه دارد.

در نشست ظهر امروز شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست استاندار و با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار شد نیز همچون سال‌های گذشته این مشکل مطرح و دستگاه‌های اجرایی موظف شدند تا پایان تیرماه این اسناد را جذب کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: سال گذشته یک ماه مانده به پایان مهلت جذب اسناد خزانه تنها حدود ۲۵ درصد جذب داشتیم که خوشبخانه مدیران ما مسئولانه ورود کردند و جذب اسناد صد درصد انجام شد.

حسین کلانتری افزود: با توجه مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا مهلت جذب اسناد خزانه سال ۹۸ پایان شهریور اعلام شده اما ما تا پایان تیرماه به دستگاه‌های اجرایی استان برای جذب اسناد خزانه فرصت می‌دهیم و دستگاه‌هایی که به هر دلیلی نتوانند این اسناد را جذب کنند مراتب اعتراض خود را به مقام کشوری آنها اعلام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به بحث انقباضی بودن بودجه، مدیریت منابع بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: مدیران باید دو حوزه عمرانی و هزینه‌ای را مدیریت کنند، به‌علاوه جذب اعتبارات باید سریع باشد و باید تلاش کنیم تخصیص‌ها را در نیمه نخست سال جذب کنیم زیرا ماه‌های پایانی سال شرایط خاص خود را دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه باید منطبق با سیاست‌های نظام مدیریت کنیم، گفت: مدیران کاملا خود را آماده کنند و مدیر جهادی و پای کار باشند که در این راستا باید زیرمجموعه‌های خود را به حرکت درآورده و منابع خود را مدیریت کند.

کلانتری بیان کرد: نگاه ما در سال ۹۹ ایجاد اشتغال جدید بود اما در حادثه کرونا برخی افراد شغل خود را از دست دادند که باید برای احیای شغل از دست رفته و ایجاد شغل‌های جدید جدید تلاش کنیم.

وی ادامه داد: امسال باید پرداخت پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی‌ها و بازخرید کارکنان از محل فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد دستگاه‌های اجرایی صورت گیرد که با تشکیل کمیته‌ای، همه اموال منقول و غیرمنقول مازاد که امکان فروش آنها وجود دارد را باید تا پایان خردادماه احصا کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه امسال ۶۱ میلیارد تومان به اعتبارات هزینه‌ای استان افزوده شده است، گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید این میزان اعتبار را از محل فروش اموال مازاد و صرفه‌جویی تامین کنند.

علی سلحشوری از تشکیل کمیته‌ای برای شناسایی اموال مازاد ادارات و فروش آن خبر داد و افزود: دستگاه‌های اجرایی موظفند پاداش پایان خدمت کارکنان خود را از محل فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد تامین کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعلل برخی دستگاه‌های اجرایی در جذب اسناد خزانه، عنوان کرد: ۳۶۳ میلیارد تومان اسناد خزانه در سال ۹۸ در بین دستگاه‌های اجرایی استان توزیع شد که از این میزان، حدود ۱۶۴ میلیارد تومان جذب و ۱۹۸ میلیارد تومان جذب نشده است.

سلحشوری با بیان اینکه تاکنون جذب اسناد خزانه سال ۹۸ توسط سازمان بازرسی، اقتصاد و دارایی، امور مالیاتی، سپاه، فنی و حرفه‌ای، هواشناسی، کتابخانه‌های عمومی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتقال خون، هلال احمر، بهزیستی، منابع طبیعی، صنعت و معدن، شرکت برق و شهرداری سی‌سخت صفر بوده است، از دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان خواست جذب اسناد خزانه را سرعت دهند و تا پایان خرداد همه این اسناد را جذب کنند.

انتهای پیام/۵۴۳/ ت

لینک کوتاه : https://tawazon.ir/?p=397246

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.