تاریخ : پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹
2

همدلی مردم ‌کهگیلویه و بویراحمد در رزمایش مواسات / توزیع ۶۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان

  • کد خبر : 397208
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

انفاق و بخشش به نیازمندان یکی از راه‌های کم‌کردن فاصله طبقاتی موجود در جامعه است و برخی از مومنان تلاش می‌کنند گوشه‌ای از این بار سنگین را برعهده بگیرند‌.

به گزارش توازن به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، هرچند افراد ناتوان و نیازمند جامعه قبل از شیوع کرونا وضعیت زندگیشان تحت تاثیر فراز و نشیب‌های تحولات اقتصادی بود، اما با ورود کرونا به ایران تاثیر مشکلات اقتصادی بر زندگی این افراد دو چندان شد. کرونا دیو سیاه نه تنها اقتصاد ایران بلکه کل جهان را تحت تاثیر قرار داد، اما این که در دیگر کشورها چه اتفاقاتی افتاد و چطور با این مشکل اقتصادی کنار آمدند و چطور مردمشان را سر و سامان دادند را کاری نداریم و ورارد جزئیاتش نمی‌شویم.

ناتوانی بسیاری از افراد نیازمند در دستیابی به حداقل نیازهای اولیه و اساسی‌شان همانند خوراک و پوشاک و..غیره که از امکانان ضروری زندگی به شمار می‌رود و اما همزمانی بیماری کرونا و تاثیر آن بر زندگی نیازمندان در چنین روزهایی که دروازه‌های آسمان نیایش به روی مومنان گشوده شده، در ماه مهربانی کمک‌های مومنانه زمینه‌ای را برای آنها فراهم کرد تا  فرصت را غنیمت شمرده و نیایش دستهای‌شان را به سوی آسمان بلند کنند و کوله باری از آذوقه را کوچه به کوچه و شهر به شهر در میان مستضعفان تقسیم کنند، اکنون فرصتی فراهم شده تا دعای محرومان را بدرقه راهشان کرده که چه بسا  خداوند ، با نسیم لطف و مهر خویش سینه‌هایشان را لبریز از عشق کند.

رسیدگی به حال محرومان و مستضعفان سبب می‌شود که وضعیت مالی آنان تا حدودی بهبود یافته و فاصله مالی میان آنان و قشرهای پردرآمد جامعه کم شود. از این رو می‌توان گفت انفاق و بخشش به نیازمندان یکی از راههای کم کردن فاصله طبقاتی موجود در جامعه است و اینجاست که برخی از مومنان این فرمان الهی را گردن می‌نهند تا بتوانند گوشه‌ای از این بار سنگین را برعهده بگیرند و اینجا بود که در چنین شرایطی و در ماه مهربانی کرونا را شرمنده کمک‌های مومنانه‌شان کردند. افراد خیر و مومنی که اینجا آستین همدلی را بالا زدند و در کمک‌رسانی به هم‌وطنان و همشهریانشان، پیش قدم شدند و آنان را میهمان معرفت و محبت خویش کردند.

سه قشر دیگر که در این مسیر گام‌هایشان همیشه محکم و استوار است ارتش، بسیج و سپاه است که  همیشه یاریگر محرومان هستند.

از روز  ۲۰ اردیبهشت‌ماه، همزمان با میلاد کریم اهل بیت (ع) مرحله دوم رزمایش سراسری «کمک مومنانه» با همکاری استانداری، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، نمایندگی آستان قدس رضوی، پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج، سپاه، سازمان صمت،گروه‌های جهادی، ائمه جمعه، کمیته امداد، خیرین، هلال احمر، ورزش و جوانان، بهزیستی، مجموعه کارکنان شرکت نفت و گاز گچساران، صدا و سیما و رسانه‌ها شد و در این مرحله ۲۵ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۳۲۰ هزار تومان تهیه و توزیع می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این باره، اظهار داشت: برنج، حبوبات، مرغ، ماکارونی، رب گوجه، روغن، خرما و گوشت قرمز از جمله اقلامی است که در این رزمایش بین جامعه هدف توزیع می‌شود.

سرهنگ جهانگیر انصاری افزود: مرحله اول این رزمایش نیز ۴۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب دیده از کرونا و اقشار نیازمند توزیع شد و سایر بسته‌ها نیز در استمرار مرحله دوم در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد به دست نیازمندان می‌رسد.

وی بیان کرد: ۱۱۴ هزار خانوار آسیب‌دیده از کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است و بسته‌های معیشتی تا پایان ماه مبارک رمضان بین آنها توزیع خواهد شد و به برخی از افرادی که به دلیل کرونا ویروس شغل خود را از دست داده‌اند نیز کمک‌های نقدی داده می‌شود.

فرمانده قرارگاه کمک مومنانه سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر همدلی و مواسات با آسیب‌دیدگان کرونا، سپاه فتح و بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان با برگزاری رزمایش کمک مومنانه در کنار نیازمندان خواهد بود و آنها را فراموش نخواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این باره گفت: رزمایش کمک مومنانه آزمون خوبی بود و نقش سپاه فتح و بسیج استان در این رابطه بسیار ارزشمند است زیرا با تمام ظرفیت‌هایشان به میدان آمدند.

حسین کلانتری افزود: بعد از فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید بر کمک مومنانه پویش‌های عظیمی در سراسر کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد شکل گرفت و نشست‌هایی با فرمانده سپاه فتح و نماینده ولی فقیه در استان داشتیم و اتحاد و انسجامی شکل گرفت و از ظرفیت نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و تامین اجتماعی و همچنین خیرین استان استفاده شد.

وی بیان کرد: کمک‌هایی خارج از استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان نیز جمع‌آوری شد و برای اینکه موازی‌کاری و همپوشانی شکل نگیرد و به دست افراد مستحق برسد باید از ظرفیت نیرویی هماهنگ استفاده می‌کردیم که سپاه و بسیج شرایط بسیار مناسبی داشتند.

کلانتری عنوان کرد: سپاه فتح استان و بسیج با همه ظرفیت‌ها پای کار آمدند و با توجه به وجود پایگاه‌های مقاومت در همه شهرها و روستاها بسته‌های معیشتی به سرعت در سطح استان توزیع می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: افراد زیادی براثر ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد آسیب دیدند و شغل خود را از دست دادند و این کمک‌ها نوعی احترام و همراهی با آنان است و هیچکس در جمهوری اسلامی تنها نیست و همه به فکر همدیگر هستند.

کلانتری بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه آزمون خوبی بود و نقش سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه بسیار ارزشمند است زیرا با تمام ظرفیت‌هایشان به میدان آمدند و در کنار همه خدماتی که خیرین ، نهادها و سایر دستگاه‌های اجرایی داشتند با این سازماندهی خوب، موفق عمل کردند و جا دارد از زحمت‌های مجموعه سپاه فتح و بسیج استان که شبانه‌روزی تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر کنم.

وی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در بحث رزمایش کمک مومنانه از نظم، انسجام و ساماندهی بسیار خوبی برخوردار است و این امر کمک می‌کند تا خانواده‌های بیشتری تحت پوشش کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی قرار بگیرند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: رمضان امسال با بهره‌گیری از منابع مختلف کشوری و استانی یک هزار خانواده زندانی نیازمند از کمک‌های مومنانه در قالب سبد کالا و یا کارت هدیه بهره‌مند شدند.

اسماعیل جمیاری افزود: این مهم در راستای تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر پویش عمومی به منظور جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه برای افراد نیازمند و با حمایت‌های مادی و معنوی رئیس سازمان زندان‌ها و پشتیبانی مالی بنیاد مستضعفان و همراهی مطلوب مسئولان ارشد استان بوده است.

وی عنوان کرد: یکی از دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های مسئولان ارشد قضایی خانواده‌های زندانیان هستند که در غیاب سرپرست و نان‌آور خانواده با مشکلات زیادی روبرو بوده و بیشتر آنها در فقر زندگی می‌کنند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده زندانیان و سرکشی از این خانواده‌ها مورد تاکید رئیس سازمان زندان‌ها و ابلاغ به مدیران استانی است.

به گفته سرهنگ جهانگیر انصاری جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه ۴۰ هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب دیده از کرونا و اقشار نیازمند توزیع شد و سایر بسته‌ها نیز در استمرار  مرحله دوم در سطح استان  به دست نیازمندان می‌رسد.

۱۱۴ هزار خانوار آسیب‌دیده از کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است و بسته‌های معیشتی تا پایان ماه مبارک رمضان بین آنها توزیع خواهد شد و  به برخی از افرادی که به دلیل کرونا ویروس شغل خود را از دست داده‌اند نیز کمک‌های نقدی  داده می‌شود.

گزارش از مینو آریانفر

انتهای پیام/۵۴۱/ش

لینک کوتاه : https://tawazon.ir/?p=397208

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.