زمین چمن ورزشگاه تختی گچساران احیاء و به زودی افتتاح میشود

به گزارش توازن ، فریدون عبدالخانی با اعلام این خبر گفت : عملیات اجرایی کاشت زمین چمن استادیوم تختی در حالی که مشکلات عدیده ای داشت وموجب نارضایتی اهالی ورزش شده بود پس ازچند سال وقفه از سرگرفته شد و این زمین در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

عبدالخانی اظهار داشت: احیای زمین چمن ورزشگاه تختی گچساران به اعتباری یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال ازمحل اعتبارات استانی تأمین شده است.
وی ادامه داد: بذر چمن ورزشگاه تختی گچساران از نوع آفریقایی است که یکی از مرغوب ترین و بهترین بذرهای چمن در آسیاست و این بذر با آب و هوای گرمسیری سازگاری بیشتری دارد.


عبدالخانی گفت: فرق چمن تختی گچساران با دیگر زمین‌های چمن طبیعی در استان این است که در این نوع چمن می‌توان در طول سال و هر روز به صورت مداوم بازی انجام داد و فشاری بر چمن وارد نمی‌شود اما در دیگر زمین‌های چمن طبیعی استان تنها هفته‌ای یک مسابقه و بازی برگزاری می‌شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران یکی دیگر از مزایای زمین چمن استادیوم تختی شهرستان را تجهیز آن به سیستم تحت فشار آبیاری (بارانی) نام برد و بیان کرد: با تجهیز این سیستم هم در بحران کم آبی موجود از هدر رفت آب جلوگیری نموده و هم آسیب های وارده به زمین را به حداقل می رساند.

عبدالخانی به مراحل بازسازی چمن تختی گچساران اشاره کرد و افزود: ابتداء لایه های خاک تا سطح زهکش برداشته شد و سپس روی زهکش سنگ ماکادم و شن شکسته پهن شد و بعداز تسطیح و ریگلاژ شروع به خاکریزی نمودند و همزمان در ضلع شمالی زمین مخزن آب بتنی احداث گردیدو زمین چمن به سیستم آبیاری پیشرفته مجهز شدو جدول بتنی دور زمین جهت هدایت آبهای سطحی نیز اجرا گردید و قوس های پشت دروازه هم تارتان می شود.

وی ابراز کرد: با توجه به نگهداری و مراقبت چمن شروع به رشد در سطح زمین نموده و در حال پوشش کل سطح زمین است که در خرداد ماه امسال به بهره برداری می رسد و در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه : ۳۶۰ میلیارد ریال از سال ۹۲ تاکنون برای زیر ساخت‌های ورزشی این شهرستان هزینه شده است افزود : از این میزان اعتبار برای ساخت ۳۹ طرح ورزشی در مناطق مختلف گچساران هزینه شده است.
وی ساخت ۲۶ چمن مصنوعی را از مهمترین این طرح ها اعلام کرد و گفت: از این تعداد چمن مصنوعی ۲۱ چمن از سوی وزارت نفت در مناطق کمتر توسعه یافته این شهرستان اجرا شد.
عبدالخانی اظهار داشت : باتلاش ها و پیگیری های فراوان غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت یکی از پیمانکاران صاحب نام کشوردر حوزه کشت چمن طبیعی فوتبال برای بازسازی و احیای زمین چمن استادیوم تختی گچساران در راستای اجرای تمرینات ورزشکاران و کمک شایانی که به پیشرفت فوتبالیست‌های شهر گچساران خواهد شد دعوت بعمل آمد ه است .

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.