هیچ گچسارانی بخاطرنداشتن اوراق هویتی از رای دادن محروم نخواهد شد
هیچ گچسارانی بخاطرنداشتن اوراق هویتی از رای دادن محروم نخواهد شد

توازن؛ گچساران – به گزارش توازن و به نقل از ایرنا رئیس اداره ثبت احوال گچساران گفت: با برنامه ریزی انجام شده در این شهرستان هیچ کس بخاطر مشکل شناسنامه و کارت ملی از دادن رای در انتخابات ۲ اسفند امسال محروم نخواهد شد. عطاء الله گرجی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با […]

توازن؛

گچساران – به گزارش توازن و به نقل از ایرنا رئیس اداره ثبت احوال گچساران گفت: با برنامه ریزی انجام شده در این شهرستان هیچ کس بخاطر مشکل شناسنامه و کارت ملی از دادن رای در انتخابات ۲ اسفند امسال محروم نخواهد شد.

عطاء الله گرجی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور خدمات دهی مطلوب در روز اخذ رای برای افرادی که شناسنامه  آنها مفقود شده ثبت احوال گچساران در روز ۲ اسفند در ۲ شیفت صبح و عصر فعال است.

وی با بیان اینکه برای شرکت در انتخابات داشتن کارت ملی الزامی نیست گفت: کد ملی مندرج در شناسنامه برای هر فرد اختصاصی است و با ثبت آن ضریب خطا را در انتخابات به صفر می رساند.

گرجی نژاد از مردم خواست در یک و ۲ اسفند  برای دریافت شناسنامه به دفاتر پیش خوان مراجعه نکنند و گفت : تدابیری اندیشیده شد که به صورت مستقیم در اداره ثبت احوال کار صدور شناسنامه برای این افراد  انجام شود. 

وی تصریح کرد: افرادی که به هر نحوی فاقد شناسنامه هستند هر چه سریع‌تر به اداره ثبت احوال و دفاتر پیش خوان مراجعه نمایند و این مشکل را به ساعات پایانی تا زمان رای گیری موکول نکنند.

وی با اشاره به اینکه حداکثر ضرف ۲۴ ساعت شناسنامه جدید صادر خواهد شد، افزود: هزینه صدور هر جلد شناسنامه مجدد یا المثنی برای بار اول ۴۰۰ هزار ریال، بار دوم ۷۰۰ هزار ریال و بیش از سه بار ۲ میلیون ریال است.

رییس اداره ثبت احوال گچساران از آمادگی کامل ماموران این اداره برای رفع مشکلات شناسنامه ای قبل از انتخابات خبر داد و گفت: با ارائه شماره ملی، امکان تقلب و سوء استفاده در انتخابات غیر ممکن می شود.

تعداد شعب اخذ رأی این شهرستان را ۱۰۵ مورد است که ازاین تعداد ۶۶ مورد در سطح شهر دوگنبدان است.
۹ نفر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در رقابت برای کسب یک کرسی بهارستان حضور داشتند که با کناره گیری یک نامزد شمار داوطلبان این حوزه انتخابیه به هشت نفر رسیده است.


منبع