سامانه جدید بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود
سامانه جدید بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود

توازن؛ یاسوج- به گزارش توازن و به نقل از ایرنا کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود. ولی بهره مند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی شب پنجشنبه وارد این استان می شود […]

توازن؛

یاسوج- به گزارش توازن و به نقل از ایرنا کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی، سامانه جدید بارشی وارد این استان می شود.

ولی بهره مند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی شب پنجشنبه وارد این استان می شود و تا تا پایان روز پنجشنبه فعالیت خواهد داشت.

وی افزود: این سامانه بارشی سبب بارش باران، برف و گاهی وزش باد شدید در سراسر استان برای روز پنجشنبه می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: روز جمعه آسمان استان صاف تا کمی ابری، در پاره ای از مناطق مه صبحگاهی پیش بینی می شود.

بهره مند عنوان کرد: از بعد از ظهر امروز (دوشنبه) نیز رگبار پراکنده باران در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یاسوج ۴ و امامزاده جعفر به ترتیب ۲۴ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

میزان بارش های سال زراعی ۹۹-۹۸ کهگیلویه و بویراحمد ۳۰۷.۶ میلیمتر بوده است.

تفاوت سال زراعی جاری از مدت مشابه سال گذشته  ۲۶۵ – میلیمتر بوده است.

میانگین بلند مدت بارش کهگیلویه و بویراحمد تا امروز ۳۶۳.۳ میلیمتر است.

درصد تفاوت بارش سال زراعی جاری نسبت به کل بارش بلند مدت استان ۴۲ – است.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.


منبع