آخرین اخبار

جناح کاهشی دلار دست بالا را گرفت

اقتصادنیوز: در هفته قبل دلار به یکباره هیجانی شد برخی معامله گران می‌گفتند در این مقطع دلار حول و حوش ۳ هزار تومان بالا رفت اما از اواخر هفته قبل فشار نوسان افتاد.به طوریکه بحش زیادی از افزایش قیمت رخ داده پس گرفته شد و در حال حاضر نرخ در انتهای مرز ۳۴ هزار تومان رنج شده است.

اشتراک گذاری
22 آبان 1401
کد مطلب : 3839

به گزارش اقتصادنیوز؛ برخی تحلیلگران با اشاره به شکاف قیمت دلار هرات و تهران اعتقاد دارند، وقتی فاصله ۳۰۰ تومانی قیمت دلار هرات و تهران به هزار و ۵۰۰ تومان برسد، نشان از بدون پشتوانه بودن نوسان در بازار تهران است. آنها  پیش بینی می کند منتفی شدن موج قرمز در انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا و پیروزی یاران بایدن در سنا و خبر مشاور نظامی زلنسکی رئیس جمهور اوکراین درباره امتیاز بزرگ به ایران از جمله عواملی هست که دست کاهشی ها را بازار ارز بالا نگه داشته است. 

عرضه ارز در بازار متشکل و نیما در کنار نزدیک کردن قیمت توافقی به قیمت بازار هم فعلاً موج‌شکن نوسان قیمت ارز به شمار می رود. 

معامله گران تصور می کنند با تداوم فضای انتظاری کنونی و مدیریت متغیرهای کلان اقتصادی مدیریت انتظار می‌رود نوسان دلار رو به پایین باشد. 

دربازار سکه نیز برخی شایعات به نفع بازار ساز تمام شده است، از جمله شایعاتی که در بازار شنیده می‌شود ضرب قیمت سکه با تاریخ جدید هست از نظر معامله‌گران این شایعه به نفع خرید اوراق سکه بوده است؛ اوراقی که با هدف کنترل نقدینگی و نوسانات بازار طراحی شده است. باید دید فضای کاهشی حاکم بر بازار تا چه زمان ادامه دارد آیا آن گونه که برخی معامله‌گران فنی پیش بینی می کنند این کاهش تا سطح قبل از نوسان ادامه دار خواهد بود یا تا اطلاع ثانوی در محدوده رنج خواهد ماند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =