ده جلیل خیرآباد روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران شد
ده جلیل خیرآباد روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران شد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران خبر داد : در ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر کشور که به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار گردید، ده جلیل خیراباد به عنوان روستای دوستدار کتاب ایران برگزیده شد.

امیرحسین نوروزی در گفتگو با توازن، اظهار داشت: در آیین پایانی این جشنواره ملی که امروز در تهران کتابخانه ملی ایران برگزار گردید، خانم افضلی مجری طرح و دهیار ده جلیل از دست وزیر لوح تقدیر دریافت نمودند.

وی افزود : همچنین مبلغ ۵۰۰میلیون ریال هدیه و دویست میلیون ریال وام خود اشتغالی به ایشان اهدا گردید.

نوروزی خاطر نشان کرد : دبیرخانه این جشنواره ی فرهنگی در اداره کل و اداره شهرستان متولی این رویداد مهم فرهنگی ملی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران یکی از اهداف این جشنواره را حمایت از اقدام‌ های انجام شده در روستا‌ها و پشتیبانی از ارائه ایده در حوزه کتاب و کتابخوانی و معرفی فعالیت‌ های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب خوانی با مشارکت مردم و دستگاه‌ های فعال در روستا‌ها عنوان کرد.  نوروزی گفت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرساله جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را با هدف حمایت از اقدام‌ های انجام شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاها و معرفی فعالیت‌ های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب خوانی با مشارکت مردم و دستگاه های فعال در روستا برگزار می کند .