۱۷۲۴ فقره پرونده قضایی مسن در کهگیلویه وبویراحمد مختومه شد
۱۷۲۴ فقره پرونده قضایی مسن در کهگیلویه وبویراحمد مختومه شد

توازن؛ یاسوج- به گزارش توازن و به نقل از ایرنا رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزارو ۷۲۴ فقره پرونده قضایی مسن در سه ماهه اخیر در این استان مختومه شد. حسین نگین تاجی روز سه شنبه در نشست با رؤسا و مستشاران دادگاه تجدیدنظر استان اظهارداشت: عمر این تعداد پرونده بیش از یکسال […]

توازن؛

یاسوج- به گزارش توازن و به نقل از ایرنا رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزارو ۷۲۴ فقره پرونده قضایی مسن در سه ماهه اخیر در این استان مختومه شد.

حسین نگین تاجی روز سه شنبه در نشست با رؤسا و مستشاران دادگاه تجدیدنظر استان اظهارداشت: عمر این تعداد پرونده بیش از یکسال ونیم بوده که در دو تایم صبح و عصر از سوی کارشناسان قضایی رسیدگی شد.

وی تعداد پرونده های مسن تا قبل از تلاش شبانه روزی همکاران خود را ۲ هزارو ۲۲ فقره اعلام کرد و گفت: این آمار هم‌اکنون به  یکهزارو ۳۰۶ فقره پرونده مثبت رسیده است.

نگین تاجی تصریح کزد: ارتقا پرونده های منفی به مثبت افزایش سه برابری داشته است.

وی اظهار داشت: در اجرای احکام کیفری طرحی ارائه شده که هیئت های ۱۰ نفره با دستورالعمل خاص در دوماه اخیر چهار هزار پرونده را کاملاً مختومه کرده اند.

نگین تاجی افزود: در این کار جهادی  ۱۶۰ پرونده فرعی نیز مختومه شد.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: الکترونیکی شدن ابلاغ های قضایی استان در این مدت با سه درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹۱ درصد رسیده است.

 نگین تاجی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت آزادی مشروط و یا مجازات های جایگزین حبس در دادگاههای تجدیدنظر یکی از تأسیسات حقوقی است که نقش مهمی در جمعیت کیفری زندان ها  دارد.

‌وی گفت: برای جلوگیری از اطاله دادرسی نیاز است اصحاب پرونده در صورت نیاز بصورت تلفنی احضار شوند.

رئیس کل دادگستری استان در خصوص کار قضایی معاونت ها در شعب نیز اظهار داشت: همکاران معاون بنا به تأکید ریاست محترم قوه قضائیه برای کاهش موحودی پرونده ها اقدام کنند.


منبع