پرندگان مهاجر در کهگیلویه و بویراحمد شمارش می شوند
پرندگان مهاجر در کهگیلویه و بویراحمد شمارش می شوند

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز شمارش پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در منابع آبی استان خبرداد و گفت: در این سرشماری ضمن پایش منابع آبی، سلامتی پرندگان نیز مورد بررسی و دقت قرار می گیرد. سید اسدالله هاشمی روز سه […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز شمارش پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در منابع آبی استان خبرداد و گفت: در این سرشماری ضمن پایش منابع آبی، سلامتی پرندگان نیز مورد بررسی و دقت قرار می گیرد.

سید اسدالله هاشمی روز سه شنبه، ۲۴ دی ماه در جمع خبرنگاران افزود: همه ساله به منظور بررسی روند تغییرات جمعیت گونه ها در سطح استان، بخصوص حاشیه رودخانه ها توسط کارشناسان این اداره کل، از ۲۰ دی تا ۲۰ بهمن پرندگان آبزی و کنار آبزی در ۷ شهرستان استان شمارش می شوند.

وی اظهارکرد: همه ساله پرندگان بومی و مهاجر به سواحل رودخانه های استان مهاجرت می کنند و تا وقتی که شرایط اقلیمی مساعد باشد در این سواحل باقی می مانند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: منابع آبی استان مکانی مناسب و مساعد برای زیست و بازتوانی پرندگان است امسال پیش بینی می شود بدلیل فراوانی بارش ها این تعداد پرندگان با افزایش مواجه باشند.

هاشمی روش شمارش را مشاهده مستقیم با استفاده از دوربین و تلسکوب عنوان و تصریح کرد: منابع آبی استان اعم از رودخانه ها، دریاچه پشت سد ها، آبگیرها، تالاب ها و منابع آبی استان از تاریخ ۲۰ دی ماه تا ۲۰ بهمن به مدت یک توسط کارشناس و محیط بان با استفاده از دوربین و تلسکوب شمارش می شوند.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: باتوجه به فراوانی نزول رحمت الهی در سال جاری و مهاجرت بیشتر پرندگان به استان از مردم تقاضامندیم، همانگونه که در آئین اسلام اشاره و توصیه شده، پناه دهنده خوبی برای پرندگان و حیات وحشی باشیم که به ما پناه می آورند.


لینک منبع