هشدار در خصوص یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی

توازن؛

یخ زدگی

به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره کاهش محسوس دمای هوا طی روزهای اخیر گفت: این کاهش دما که تا پایان فصل زمستان وجود دارد باعث یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل خواهد شد.

“طهمورث گودرزی” سه شنبه، ۲۴ دی ماه در جمع خبرنگاران افزود: مشترکان در زمان یخ زدگی کنتور از آتش زدن و ریختن آب جوش بر روی کنتور آب خودداری کنند.

وی اظهار کرد: شهروندان با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به عایق کردن کنتور و تاسیسات آبی خود اقدام کنند.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه احتمال یخ زدگی لوله و تاسیسات آبی که در فضای روباز قرار گرفته‌اند بسیار بیشتر است، خاطرنشان کرد: پوشش کنتور و لوازم جانبی آن با استفاده از پوشال، پشم شیشه یا سایر پوشش‌های مناسب باید انجام گیرد.

گودرزی با بیان اینکه بیشترین موارد یخ‌زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله‌های آب روباز منازل است، تصریح کرد: این موضوع با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان قابل پیشگیری است.

وی عایق‌بندی کنتور و تاسیسات آبی به وسیله پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی را بهترین راه حل برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی دانست و عنوان کرد: برای جلوگیری از یخ زدگی، کنتور و تاسیسات آب باید در فضای بسته قرار گیرندو از حفاظ مناسب استفاده کرد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در صورت یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی به هیچ وجه نباید از حرارت مستقیم استفاده کرد چرا که باعث ترکیدگی کنتور و تاسیسات می‌شود و مشکلات مضاعفی به وجود می‌آید.


لینک منبع

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.