هشدار در خصوص یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی
هشدار در خصوص یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره کاهش محسوس دمای هوا طی روزهای اخیر گفت: این کاهش دما که تا پایان فصل زمستان وجود دارد باعث یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل خواهد شد. “طهمورث گودرزی” سه شنبه، ۲۴ دی […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با اشاره کاهش محسوس دمای هوا طی روزهای اخیر گفت: این کاهش دما که تا پایان فصل زمستان وجود دارد باعث یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل خواهد شد.

“طهمورث گودرزی” سه شنبه، ۲۴ دی ماه در جمع خبرنگاران افزود: مشترکان در زمان یخ زدگی کنتور از آتش زدن و ریختن آب جوش بر روی کنتور آب خودداری کنند.

وی اظهار کرد: شهروندان با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به عایق کردن کنتور و تاسیسات آبی خود اقدام کنند.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه احتمال یخ زدگی لوله و تاسیسات آبی که در فضای روباز قرار گرفته‌اند بسیار بیشتر است، خاطرنشان کرد: پوشش کنتور و لوازم جانبی آن با استفاده از پوشال، پشم شیشه یا سایر پوشش‌های مناسب باید انجام گیرد.

گودرزی با بیان اینکه بیشترین موارد یخ‌زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله‌های آب روباز منازل است، تصریح کرد: این موضوع با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان قابل پیشگیری است.

وی عایق‌بندی کنتور و تاسیسات آبی به وسیله پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی را بهترین راه حل برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی دانست و عنوان کرد: برای جلوگیری از یخ زدگی، کنتور و تاسیسات آب باید در فضای بسته قرار گیرندو از حفاظ مناسب استفاده کرد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در صورت یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی به هیچ وجه نباید از حرارت مستقیم استفاده کرد چرا که باعث ترکیدگی کنتور و تاسیسات می‌شود و مشکلات مضاعفی به وجود می‌آید.


لینک منبع