رشد ۵۰ درصدی جمع‌آوری زکات در کهگیلویه و بویراحمد
رشد ۵۰ درصدی جمع‌آوری زکات در کهگیلویه و بویراحمد

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان زکات جمع‌آوری‌شده از مردم خیر و نیکوکار در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش‌یافته است. “قباد مبشری” روز سه شنبه، ۲۴ دی ماه در جمع خبرنگاران، پرداخت زکات عملی عبادی با […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از ایسنا؛ مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان زکات جمع‌آوری‌شده از مردم خیر و نیکوکار در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش‌یافته است.

“قباد مبشری” روز سه شنبه، ۲۴ دی ماه در جمع خبرنگاران، پرداخت زکات عملی عبادی با آثار مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است، افزود: زکات یکی از جلوه‌های ایمان و امری حکومتی و دینی و شرعی است و احیاء و ترویج فرهنگ زکات به‌عنوان یک سنت الهی وظیفه همگانی است.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۶ میلیارد و ۸۸۵ میلیون تومان زکات در استان کهگیلویه و بویراحمد جمع‌آوری‌شده است، اظهار کرد: این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در استان شامل زکات واجب، مستحبی، زکات فطریه و کفارات است، بیان کرد: محل هزینه کرد زکات امور محرومان و نیازمندان ازجمله جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، مسکن، آزادی زندانیان و معیشت نیازمندان و پروژه‌های عمرانی ازجمله مسجد، حسینیه و خانه عالم است.

مبشری تصریح کرد: پرداخت زکات در جامعه اسلامی موجب ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی می‌شود و از راه جمع‌آوری زکات می‌توان خدمات بهتری به محرومان ارائه داد.

به گزارش ایسنا، وی ضمن تقدیر از ائمه جمعه و جماعات، مؤدیان و مبلغان و همه‌کسانی که در زمینه جمع‌آوری زکات زحمت می‌کشند، بیان کرد: فرهنگ‌سازی فریضه الهی زکات نیازمند تبلیغ جهادی و مستمر است و مشارکت، تعامل، همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها و آحاد ملت را می‌طلبد تا در زدودن پدیده فقر در جامعه موفق شویم.


لینک منبع