اخبار هواشناسی کشور| فعالیت قابل توجه سامانه بارشی در شمال‌شرق کشور، هشدار آبگرفتی در برخی استان‌ها صادر شد
اخبار هواشناسی کشور| فعالیت قابل توجه سامانه بارشی در شمال‌شرق کشور، هشدار آبگرفتی در برخی استان‌ها صادر شد

توازن؛ به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم؛ کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات موجود در نقشه‌های هواشناسی پیش بینی کرده‌اند امروز دوشنبه هجدهم آذرماه سامانه بارشی مستقر در ایران بیشترین فعالیت را در شمال شرقی کشورمان داشته باشد و در سایر نقاط ایران بارش‌های پراکنده  مهمترین پدیده جوی است. 🔹گرمترین و سرد تریننقطه ایران: […]

توازن؛

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم؛ کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات موجود در نقشه‌های هواشناسی پیش بینی کرده‌اند امروز دوشنبه هجدهم آذرماه سامانه بارشی مستقر در ایران بیشترین فعالیت را در شمال شرقی کشورمان داشته باشد و در سایر نقاط ایران بارش‌های پراکنده  مهمترین پدیده جوی است.

🔹گرمترین و سرد تریننقطه ایران: بررسی بیشینه و کمیته حرارتی شهرها و مناطق مختلف کشور نیز نشان می‌دهد امروز ۹۸/۹/۱۸ گرمترین نقطه کشور جزیره ابوموسی با ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر و شهرستان همدان با منفی ۳ درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه کشور است.

🔹 وضعیت جوی استان‌ها:بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت آینده شرایط جوی استان‌های مختلف کشور به این شرح است:

مرکزی، آذربایجان غربی و خوزستان آسمان کمی‌ تا قسمتی ابری – اردبیل، اصفهان، خراسان جنوبی، گیلان، سمنان، فارس، قم، کرمانشاه، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد  وزش باد با آسمانی ابری و احتمال بارش  پراکنده – ایلام، آذربایجان غربی، زنجان، مازندران، قزوین آسمان ابری همراه با مه – خراسان شمالی، خرم‌آباد، سنندج، البرز، خراسان رضوی و همدان نیمه ابری و افزایش ابر همراه بارش باران و برف در ارتفاعات – هرمزگان رگبار و رعد و برق – بوشهر و کرمان بارش پراکنده و سایر نقاط کشور آسمان صاف و بدون پدیده خاص است.

🔹 وضعیت هوای پایتخت: کارشناسان سازمان هواشناسی همچنین شرایط جوی پایتخت را برای امروز دوشنبه قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش بینی کرده‌اند که دمای هوا در گرمترین ساعت حداکثر ۹ درجه و در خنک‌ترین ساعت نیز ۱ درجه سانتی است.

🔹 وضعیت راه ها: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام گفت: با تلاش‌های انجام‌گرفته تمامی راه‌های استان باز و هیچ‌گونه مشکلی در تردد وجود ندارد.

نورالله دلخواه  با اعلام اینکه تردد در جاده‌های ایلام بلامانع است اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته عملیات راهداری شامل (برف‌روبی، تیغه زنی و نمک‌پاشی) در محورهای شریانی و غیر شریانی انجام‌شده و تمامی نیروهای راهداری به‌صورت ۲۴ ساعت در جاده‌ها مشغول ارائه خدمت به هم استانی‌های عزیز خواهند بود.

وی افزود:‌رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر از طریق سامانه ۱۴۱ از‌آخرین وضعیت راه‌های استان مطلع شوند و در هنگام سفر علاوه بر اطمینان از انجام کنترل‌های فنی وسیله نقلیه تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند​.

انتهای پیام/ز


لینک منبع