با تساوی عراق و بحرین؛/ سرنوشت تیم ملی ایران به دستان خودش رسید
با تساوی عراق و بحرین؛/ سرنوشت تیم ملی ایران به دستان خودش رسید

به گزارش “ورزش سه”، دو شکست پیاپی برابر بحرین و عراق سبب شد تا نگرانی های زیادی پیرامون صعود ایران به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ قطر وجود داشته باشد. با این حال یک شانس دیگر برای تیم ملی ایران و سرمربی کنونی اش مارک ویلموتس بلژیکی وجود […]

به گزارش “ورزش سه”، دو شکست پیاپی برابر بحرین و عراق سبب شد تا نگرانی های زیادی پیرامون صعود ایران به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ قطر وجود داشته باشد.

با این حال یک شانس دیگر برای تیم ملی ایران و سرمربی کنونی اش مارک ویلموتس بلژیکی وجود داشت که سرنوشت تیم ملی در دستان خودش قرار بگیرد و آن هم تساوی دو تیم بحرین و عراق بود که در دیدار رفت نیز در منامه به نتیجه یک بر یک دست یافته بودند؛ نتیجه ای که به هر ترتیبی بود، در پایان دیدار دو تیم رقم خورد و حالا تیم ملی می تواند حتی به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی بازی ها صعود کند.

رقابت های مقدماتی جام جهانی از فرودین ماه سال ۱۳۹۷ برای تیم ملی از سرگرفته خواهد شد. در تاریخ هفتم فرودین ماه ۱۳۹۹ تیم ملی در ورزشگاه آزادی به مصاف هنگ کنگ می رود و ۷ روز بعدتر در خاک کامبوج به مصاف این کشور می رود.

پیروزی در این دو دیدار برای تیم ملی محتمل به نظر می رسد، اما چیزی که کارشناسان را پیرامون آینده مربیگری ویلموتس در ایران نگران می کند، کسب دو پیروزی متوالی برابر بحرین و عراق است که به ترتیب در تاریخ های ۱۵ خردادماه و ۲۰ خردادماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

نتیجه بازی عراق و بحرین به گونه‌ای رقم خورد که حالا تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند با چهار پیروزی در دور برگشت بدون توجه به هر نتیجه‌ای در بقیه مسابقات گروه به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی صعود کند؛ اما چالش اصلی که موفقیت و کسب پیروزی در دو دیدار برابر بحرین و عراق است، همچنان پیش روی فوتبال ایران و مربی فعلی اش مارک ویلموتس قرار دارد و برداشتن گام های اشتباه مقابل دو تیم مدعی گروه که نشان داده اند از مربیان باهوشی روی نیمکت خود سود می برند، می تواند کار تیم ملی را در مرحله اول مقدماتی و در خاک ایران تمام کند.

در حال حاضر تیم ملی که ۶ امتیاز از دو دیدار برابر هنگ کنگ و کامبوج در دور رفت کسب کرده، پس از بحرین با ۹ امتیاز و عراق با ۱۱ امتیاز در رتبه سوم گروه قرار گرفته است. تیم ملی یک بازی کمتر از دو مدعی گروه انجام داده، ولی هیچ راهی برای صدرنشین شدن در گروه سوم رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ و جام جهانی ۲۰۲۳ چین ندارد، جز پیروزی در هر ۴ دیدار باقی مانده؛ چرا که دوم شدن در گروه ممکن است کار تیم ملی را به اما و اگر و شاید حذف احتمالی زودهنگام بکشاند.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–