آخرین اخبار

آرامش در بازار دلار /سکه بازان عقب نشینی کردند

اقتصادنیوز: بازیگران افزایشی نرخ دلار از یک سو در حال تکاپو برای شکست مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان بوده اند و از سوی دیگر بازارساز با فشار عرضه مانع از عبور اسکناس آمریکلایی از مرز مذکور شده است.

اشتراک گذاری
03 آبان 1401
کد مطلب : 3632

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز  امروز دوشنبه ۲ آبان ماه هم در تهران و. هم در بازار های همسایه شاهد آرامش قیمت دلار بود. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار امروز در تهران  به قیمت ۳۲ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد که در مقایسه با روز گذشته ثابت بود. 

بازیگران افزایشی نرخ دلار  از یک سو در حال تکاپو برای شکست مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان بوده اند و از سوی دیگر بازارساز با فشار عرضه مانع از عبور اسکناس آمریکلایی از مرز مذکور شده است. 

نرخ دلار به نقطه اعتدال رسید؟ 

نوسان گیران ارزی برای افزایش دلار به بالای محدوده ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان جسارت زیادی از خود  نشان نداده اند . آن ها نتوانسته اند به بازارساز فشار سنگینی در کانال ۳۳ هزار تومان وارد کنند  و بار دیگر به قله تاریخی دلار صعود کنند . 

 به نظر می رسد هر دو طرف به صورت ۱۰۰ درصد موفق به شکست دیگری در  بازار ارز تهران نشده اند. برخی از معامله گران مدعی بودند که قدرت افزایشی ها با بازارساز به یک نقطه اعتدال رسیده باشد.

البته امروز قیمت  دلار در هرات هم رنج بود. نرخ دلار هرات امروز ۳۲ هزار و ۴۰۰ تومان بود.در سلیمانیه هم قیمت  دلار نوسان محدودی را ثبت کرد. نرخ دلار سلیمانیه امروز ۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان بود که در مقایسه با عصر یکشنبه ۵۰ تومان پایین تر بود. 

کاهش قیمت اونس طلا

بازار جهانی طلا امروز شاهد ریزش قیمت اونس طلا بود. فلز گران بهای جهانی روز شنبه رشد قابل توجهی را ثبت کرد. هر اونس طلا  روز شنبه در محدوده ۱۶۵۸ دلار به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با  روز جمعه ۱۹ دلار رشد را نشان می دهد. 

روز یکشنبه بازار جهانی طلا تعطیل بود و در بازار امروز دوشنبه قیمت اونس طلا ۹ دلار افت کرد و در محدوده ۱۶۴۸ دلار معامله شد . 

قیمت طلا‌ در سرازیری 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار  امروز مانند روز گذشته در  سرازیری قرار گرفت. فلز زرد امروز  ۳ هزار و ۹۰۰ تومان افت کرد و تا محدوده ۱ میلیون ۳۴۲ هزارو ۵۰۰ تومان پایین آمد.

سکه بازان عقب نشینی کردند

 قیمت سکه  هم در زمان نوشتن این گزارش ۱۴ میلیون  و ۸۴۸ هزار تومان بود که نسبت به عصر دیروز ۱۰۲ هزار تومان کاهش را نشان می دهد.

به نظر می رسد‌، محدودیت های بازار ارز برای خرید موجب شده است که سکه با فشار تقاضا و افزایش حباب مواجه شود. با این حال، سکه دچار شوک قیمتی نشده است و بازارساز توانسته است که اجازه ندهد فلز گران بهای داخلی سقف قیمتی مهرماه ۹۹ یعنی محدوده ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را تجربه کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =