تاجگردون: توسعه پدافند غیرعامل به طور شایسته در جامعه یک ضرورت است
تاجگردون: توسعه پدافند غیرعامل به طور شایسته در جامعه یک ضرورت است

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پدافند غیرعامل به طورشایسته در جامعه یک ضرورت است.

به گزارش توازن و به نقل از مهر، غلامرضا تاجگردون بعدازظهر شنبه در نشست ستاد پدافند غیرعامل شهرستان گچساران افزود: توسعه نیافتن در این راستا، کشور را در معرض تهدیدهای خطرناک و غیرقابل جبران قرارمی دهد و باید نگرش به موضوع پدافند غیرعامل یک نگرش و نگاه تخصصی باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان نهادها و دستگاههای دولتی باید در بخشهای مختلف با مسئولان پدافند غیرعامل همکاری کنند، گفت: اعتبارات سازمان پدافند غیرعامل در ردیف بودجه سالانه دیده می شود و در قانون بودجه سال جاری نیز تصویب شد که درصدی از اعتبار دستگاهها در راستای رعایت الزامات پدافند غیرعامل در همان دستگاه هزینه شود.

تاجگردون افزود: در این راستا و برای بررسی و پایش مستمر خطوط لوله نفت و گاز مناطق نفت خیز جنوب، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال جاری اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: پایش تاسیسات نفتی با پهپاد چندمنظوره که قابلیت انجام عملیات پرواز و پردازش اطلاعات در شبانه روز  و تا عمق ۲۰۰ کیلومتر را دارند، انجام خواهد شد واین امر در راستای اطمینان از ایمن بودن تاسیسات انجام می شود.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امکان تشخیص نشتی لوله های زیر زمینی نفت و گاز با این پهپادها میسر است.