خانه جوان گچساران و سالن ورزشی سرابننیز افتتاح شد+ تصاویر
خانه جوان گچساران و سالن ورزشی سرابننیز افتتاح شد+ تصاویر
به گزارش توازن ، هدف از سفر یک روزه وزیر ورزش و جوان به کهگیلویه و بویراحمد بازدید و افتتاح ۹ طرح ورزشی شامل خانه جوان، سالن ورزشی وچمن مصنوعی در شهرستانهای گچساران،بهمئی، دهدشت و بویراحمد میباشد که با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

رضا سلطانی فر در آیین افتتاح سالن ورزشی بانوان سر آبننیز گچساران افزود: پروژه های خوب و تاثیر گذاری در ورزش بانوان احداث و به بهره برداری می رسد.
وی گفت: این خدمات در خدمت جامعه زنان کشور قرار می گیرد که امیدواریم جامعه زنان کشور جسم و روح سالم داشته و بتوانند به خوبی نسل آینده را پرورش دهند.
وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در حدود ۳ سال خدمت در این مسئولیت ۱۲۰ سفر دستانی داشته و پروژه های زیادی افتتاح شده است.
سلطانی فر عنوان کرد: در همین مدت زمان ۵۰۰ پروژه تکمیل و به بهرداری می رسد و با حمایت های دولت تدبیر امید ۷۰۰ پروژه به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: با وجود منابع محدود کشور و تحریم های ظالمانه در سالجاری ۷۰۰ پروژه را در سالجاری هدف گذاری کرده و آنها را به بهره برداری برسانیم.
وزیر ورزش خاطر نشان کرد: تا کنون نصف آنها به بهره برداری رسیده است.
تا پایان سال نیز تمام بقیه پروژه ها به بهره برداری می رسد.
وی گفت:در استان کهگیلویه و بویراحمد نیزدر حوزه ورزش معجزات خوبی در حال رخ دادن است.
وزیر ورزش بیان کرد: با تغییراتی که به وجود می آید که در آینده شاهد دستاوردهای مهم ورزشکاران کشور و به اهتزاز در آمدن پرچم ایران اسلامی در میادین‌مختلف ورزشی خواهیم بود.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هم برضرورت توجه به ورزش همگانی تاکید کرد و گفت:شهرستان گچساران دارای ظرفیت ها و قابلیت های ورزشی بسیاری است و باید بدان توجه ویژه ایی شود.

غلامرضا تاجگردون توسعه اماکن ورزشی را یکی از نیازهای مهم عنوان کرد و افزود: توسعه فضاهای ورزشی در مراکز بخش ها، دهستان ها و روستاها از راهبردهای دولت در سال های اخیر بوده است.
وی افزود: افتتاح این چنین مکان هایی اگر چه مهم است اما نگهداری این زیرساخت ها برای نسل های آینده مهمتر است.
تاجگردون تصریح کرد: افزایش سرانه مکان های ورزشی ،تقسیم عادلانه امکانات و تشویق جوانان به ورزش از حداقل مزایای اجرای این طرح است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین اظهار داشت : با حضور وزیر ورزش و جوانان در کهگیلویه و بویراحمد سه سالن ورزشی چند منظوره با اعتبار بیش از ۴۵ میلیارد ریال، چهار چمن مصنوعی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و یک باب خانه جوان با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال از طرح هایی است که افتتاح خواهد شد.

سید محمدتقی علوی تصریح کرد: ۲۶ طرح ورزشی با اعتباری بیش از ۱۵۷ میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

وی اظهار کرد: این طرح ها شامل ۲۱ چمن مصنوعی با اعتبار بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال، سه مینی سالن کوچک با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار و ۲ سالن ورزشی چند منظوره است.