آخرین اخبار

گزارش از تخلفات صنفی کهگیلویه و بویراحمد تا پایان شهریور/کشف ۳۲ هزار کالای قاچاق و پرونده برای ۲۳۴ نانوایی‌ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۲ هزار و ۵۰۰ قلم کالای قاچاق از اصناف کشف شد.

اشتراک گذاری
01 آبان 1401
کد مطلب : 3606

کریم روزبهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۶۵ هزار و ۵۹۷ بازرسی از اصناف این استان انجام که منجر به کشف ۳۴ پرونده قاچاق در زمینه کالا و ارز شد.

وی بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ماه ۳۲ هزار و ۵۰۰ قلم کالای قاچاق از اصناف کهگیلویه و بویراحمد کشف شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ارزش ریالی این میزان کالای قاچاق کشف شده از اصناف این استان ۱۸۷ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال است.

روزبهان عنوان کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۵ هزارو ۵۱۷ قلم کشف شده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تعداد بازرسی ها در مدت مشابه سال گذشته ۲ هزارو ۲۷۵ بوده و ۱۵ پرونده قاچاق کالا در این زمینه تشکیل شد.

روزبهان اظهار داشت: امسال تعداد تماس‌های مردمی به سامانه ۱۲۴ در کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۲ هزار مورد بوده است.

وی گفت: در این مدت ۱۰۶ شکایت بصورت حضوری و ۵۱۲ مورد کتبی به ستاد خبری حوزه اداره مشارکت های مردمی و شکایات گزارش شده که از این تعدا گزارش ها ۲۹۷ واحد صنفی متخلف شناسایی شد.

روزبهان تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ماه در حوزه نظارت بر نانوایان بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال پرونده تخلف تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال ‌شده است.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در همین مدت زمان عنوان شده ۴ هزار و ۴۵۰ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی استان انجام ‌شد که منجر به تشکیل ۳۱۱ پرونده تخلف شده است.

روزبهان بیان کرد: به‌ رغم اینکه مسئولیت نظارت مستقیم حوزه آرد و نان و نانوایی‌ها از آذر سال گذشته برعهده جهاد کشاورزی است، در عین حال بنا به شرایط موجود بازرسان صمت در کنار همکاران جهاد کشاورزی نظارت بر این حوزه را نیز انجام می‌دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تعداد تخلفات انجام شده از سوی این نانوایی ها بیش از ۳۳۴ مورد بوده است.

روزبهان تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته سه هزارو ۵۸۴ فقره بازرسی از واحدهای نانوایی در سطح استان انجام شده که در این زمینه ۲۸۶ پرونده صنفی تشکیل وبه مرجع رسیدگی کننده ارسال شد.

انتهای پیام/۸۲۰۳۳این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =