کلنگ احداث خط ۲۳۰کیلو وات دوگنبدان- چنارشاهیجان در گچساران به زمین زده شد +تصاویر
کلنگ احداث خط ۲۳۰کیلو وات دوگنبدان- چنارشاهیجان در گچساران به زمین زده شد +تصاویر
کلنگ احداث خط ۲۳۰کیلو وات برق دوگنبدان- چنارشاهیجان با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در نیروگاه چم شیر شهرستان گچساران به زمین زده شد و پس از آن پست ۲۳۰ کیلو ولت برق ساران گچساران افتتاح شد.

به گزارش توازن ،رضا اردکانیان روز شنبه درآیین آغاز عملیات  کلنگ احداث خط ۲۳۰کیلو وات دوگنبدان- چنارشاهیجان و افتتاح پست ۲۳۰/۳۳ کیلو ولت برق ساران گچساران گفت : ۱۱ پروژه در استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آب وبرق در دست اقدام است که برای این تعداد پروژه اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود.

وی بیان کرد: ۴۷ پروژه در حوزه های آب و برق در کهگیلویه و بویراحمد نیز افتتاح شده است.

وزیر نیرو تصریح کرد: ۷۰ پروژه آب و برق با اعتباری بالغ بر ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است.

اردکانیان عنوان کرد: تا پایان سالجاری ۲۲۷ پروژه آب و برق و آب و فاضلاب روستایی در نقاط مختلف کشور به بهره برداری می رسد.

وی گفت: ۱۳ طرح مختلف در زمینه توسعه منابع آب و خاک در کشور در دست اقدام است.

وزیر نیرو اضافه کرد: امسال با تدبیرتوانستیم بالغ بر ۳ هزار و ۸۰۰ مگابایت اوج بار را درکشور کاهش دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین اظهار داشت: ۲۶۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت برق خوزستان برای اجرای این طرح تامین شده است.

حسین کلانتری تصریح کرد: از این میزان اعتبار ، ۱۹۰میلیارد ریال برای خرید تجهیزات و ۷۰ملیارد ریال برای اجرا هزینه می شود.

 وی بیان کرد: انتقال توان نیروگاه برقابی چم شیر به شبکه برق سراسری، پایداری و تثبیت ولتاژ در پست ۲۳۰کیلوولت دوگنبدان، افزایش ظرفیت و تقویت شبکه برق گچساران  از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.               

کلانتری ابراز کرد: این طرح برای ورود و خروج یک مدار از خط ۲۳۰کیلو ولت دوگنبدان-چنارشاهیجان در پست نیروگاه چم شیر بطول ۲۶کیلومتر بصورت ۲مداره ساخته می شود.

وی طول خط شبکه فوق توزیع برق این طرح را ۲۶کیلومتر اعلام کرد و گفت: این طرح تا پایان سال ۹۹به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین خاطر نشان کرد: پروژه های خوبی در زمینه های آب و خاک در دوشهرستان گچساران و باشت اجراشده است.

غلامرضاتاجگردون بیان کرد: تمامی پروژه های آبی این دو شهرستان بزرگ هستند.

وی افزود: در پتروشیمی گچساران مشکل آب و برق به صورت جدی وجود داشت که با حمایت مسئولان کشوری مرتفع شد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تلاش بسیاراز سد چم شیر آب  به گچساران و باشت تخصیص داده شده است.

پیشرفت فیزیکی این طرح هم اکنون ۱۰درصد است

پست ۲۳۰ کیلو ولت برق ساران گچساران افتتاح شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان روز شنبه در این آیین افزود: برای اجرای این طرح ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان هزینه شده است.

محمود دشت بزرگ ادامه داد: از این میزان اعتبار ، ۶۳۰میلیارد ریال برای خرید تجهیزات و ۷۰میلیارد ریال برای اجرای طرح هزینه شده است.

وی ظرفیت این پست را ۱۰۰مگاولت امپر اعلام کرد و گفت: در این طرح ۲دستگاه بانک خازنی۴.۸مگاوار به ظرفیت۹.۶مگاوار نصب شده است.

دشت بزرگ ابراز کرد: هدف از اجرای این طرح افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق گچساران، فراهم نمودن امکان اتصال نیروگاه ( DG) مفنا به ۳۳کیلو ولت پست، کاهش بارگیری ترانس های ۲۳۰/۱۳۲، ۲۳۰/۳۳و۱۳۲/۳۳ کیلو ولت پست دوگنبدان، افزایش قابلیت مانور شرکت توزیع در شهر دوگنبدان و تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین جدید و خروج پست از حالت خاموشی است.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این پست درصد بارگیری از تجهیزات برق شهرستان کاهش یافته و برق مورد نیاز برای توسعه زیرساخت های صنعتی و دیگر مصارف فراهم می شود.

دشت بزرگ گفت:  در این طرح نصب ۲دستگاه ترانس به ظرفیت ۱۰۰مگاولت امپر و ساخت ۱۲فیدر خروجی ۳۳کیلو ولت انجام شده است.

عملیات اجرایی این طرح در سال ۹۶در زمینی به مساحت ۲.۲ هکتار آغاز شد.