کهگیلویه و بویراحمد| اهالی ۵ روستای «بیدانجیر» در غم نبود جاده و آب می‌سوزند+تصاویر
کهگیلویه و بویراحمد| اهالی ۵ روستای «بیدانجیر» در غم نبود جاده و آب می‌سوزند+تصاویر

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از چرام، روستاهای تل سیاه، چال‌باغ علیا، چال‌باغ سفلی ، آبچنار و اندرون با جمعیتی افزون‌بر ۲۹۰ نفر از داشتن جاده ارتباطی مناسب و شبکه آب شرب محروم هستند. این روستاها در مجموع ۶۰ دانش آموز در دو دوره ابتدایی و متوسطه اول دارد که برخی نیز […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از چرام، روستاهای تل سیاه، چال‌باغ علیا، چال‌باغ سفلی ، آبچنار و اندرون با جمعیتی افزون‌بر ۲۹۰ نفر از داشتن جاده ارتباطی مناسب و شبکه آب شرب محروم هستند.

این روستاها در مجموع ۶۰ دانش آموز در دو دوره ابتدایی و متوسطه اول دارد که برخی نیز به دلیل نبود امکانات و سختی‌های عبور و مرور برای رسیدن به مدرسه به دلیل نبود جاده ترک تحصیل کرده‌اند.

جاده ارتباطی این روستاها به طول ۹ کیلومتر سال‌ها خاکی و سنگلاخی مانده به گونه‌ای که امکان تردد خودروهای بدون کمک وجود ندارد و در زمستان با بارش برف و باران برای ماه‌ها ارتباطشان با سرفاریاب و دیگر مناطق قطع می‌شود.

حجت‌الاسلام رضا غفاری روحانی و مبلغ منطقه بیدانجیر به تسنیم گفت: شایسته نیست روستانشینانی که در سرچشمه رود مارون واقع شده‌اند این روزها در به در دنبال دبه‌های آب باشند و زنان و دختران روستا بخش اعظمی از ساعات شبانه روز را مشغول جابجا کردن دبه‌های آب و حمل آن‌ها با الاغ باشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم دین باور و انقلابی این دیار شایسته بهترین خدمات هستند، افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر می‌توانند با آسفالت سرد مشکل راه ارتباطی این روستاها را برطرف کنند و در واقع دل مردم را با این کار خود سرد کنند.

شیخ غفاری با انتقاد از مسئولان به دلیل عدم حضور در منطقه تصریح کرد: طبق بررسی‌های که داشته‌ام بخشدار سرفاریاب تاکنون تنها یک مرتبه به این منطقه به همراه معاون عمرانی سفر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اهالی ۵ روستای بیدانجیر در اعتراض به بی توجهی مسئولان و متولیان امر خدمات دهی از جمله راه و شهرسازی و شرکت آب و فاضلاب تاکنون از رفتن فرزندان خود به مدرسه ممانعت کرده‌اند.

انتهای پیام/ش

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–