کهگیلویه و بویراحمد| تشدید نظارت بر بازار «مهر»؛ متخلفان منتظر برخود قاطع باشند
کهگیلویه و بویراحمد| تشدید نظارت بر بازار «مهر»؛ متخلفان منتظر برخود قاطع باشند

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از دهدشت، احمد حکیم ظهر امروز در نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی در سطح شهرستان انجام شده و میزان تخلفات کشف‌شده ۵۸ مورد بوده است. وی عنوان کرد: براساس دستور ۳ […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از دهدشت، احمد حکیم ظهر امروز در نشست ستاد تنظیم بازار شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی در سطح شهرستان انجام شده و میزان تخلفات کشف‌شده ۵۸ مورد بوده است.

وی عنوان کرد: براساس دستور ۳ بند ۸ کمیسیون تنظیم بازار کشور باتوجه به ایام بازگشایی مدارس از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون اکیپ‌های بازرسی در سطح هرسه شهرستان در راستای جلوگیری از افزایش قیمت اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان به‌صورت روزانه گشت بازرسی دارند.

حکیم افزود: در راستای طرح ویژه نظارت که تا ۱۵ مهرماه ادامه دارد، تاکنون در سطح شهرستان کهگیلویه ۱۰۰ مورد بازرسی انجام شده و تعداد ۵ متخلف به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شده و ارزش ریالی تخلفات کشف‌شده به میزان ۶۵ میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به عمده تخلفات کشف‌شده در سطح بازار، گفت: گرانفروشی، عدم درج قیمت و نیز عدم رعایت درصد سود محاسبه شده از عمده تخلفات کشف شده در یک ماه گذشته بوده است.

دبیر کمیسیون ستاد تنظیم بازار کهگیلویه با اشاره به میزان نذورات جذب شده تا پایان ماه محرم و صفر، گفت: برنج به میزان ۵۰ تن، مرغ منجمد ۸ تن، گوشت قرمز ۵ تن و شکر دولتی نیز ۲۵ تن است که این اقلام مورد نیاز شهرستان کهگیلویه باید تا پایان ماه محرم و صفر در سطح شبکه در بین شهروندان توزیع شود.

وی گفت: از میزان نذورات مورد نیاز شهرستان تاکنون سهمیه برنج و شکر توسط عاملین جذب شده اما سایر اقلام از جمله گوشت قرمز و مرغ منجمد به دلیل پایین بودن میزان سود تاکنون برای شهرستان جذب نشده است.

حکیم خاطرنشان کرد: در مرحله دوم توزیع دفاتر دولتی در سطح کشور سهمیه دفاتر دولتی شهرستان کهگیلویه ۱۸ هزار و ۸۴۰ جلد بوده که در اولین فرصت جذب شده و در شهرستان توزیع می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست ادامه داد: باتوجه به در پیش رو بودن ایام بازگشایی مدارس از بازرسان و اکیپ‌های بازرسی انتظار داریم نسبت به گرانفروشی در سطح بازار نظارت بیشتری داشته باشند.

علی پورک‌پور با بیان اینکه اداره صمت کهگیلویه نسبت به توزیع لباس مدارس در سطح شهرستان نظارت داشته باشند، افزود: امیدواریم ابتدای مهرماه امسال دیگر هیچ دانش‌آموزی مشکل تهیه لباس نداشته باشند.

رئیس اتاق‌ اصناف شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست افزود: از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی در سطح شهرستان انجام شده و میزان تخلفات کشف‌شده ۵۸ مورد بوده است.

عین‌الله اخوان با اشاره به گزارشات ارسالی به تعزیرات حکومتی و نیز ارزش ریالی تخلفات کشف شده از ابتدای شهریورماه امسال تاکنون گفت: تعداد کل گزارشات ارسالی به تعزیرات حکومتی شهرستان از ابتدای شهریورماه تاکنون ۵۸ مورد بوده و ارزش ریالی تخلفات کشف شده بیش از ۶۵ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه صنایع دستی با عنوان نمایشگاه پاییزه در شهرستان کهگیلویه برگزار شد، گفت: مغازه‌های شهرستان از این نمایشگاه استقبال نکردند و در مجموع با شرکت ۱۰ مغازه از کهگیلویه و ۵۰ مغازه از خارج از استان برگزار شد.

اخوان خاطرنشان کرد: برای جذب سهمیه نوشت افزار شهرستان عاملین آنها تعیین شده و تا پایان وقت اداری امروز به اداره صمت اعلام می‌کنیم.

معاون فرماندار کهگیلویه در ادامه افزود: ادارات صمت و تعزیرات حکومتی شهرستان در ایام باقی مانده به بازگشایی مدارس بادقت لازم در سطح بازار نظارت کرده و با متخلفین برخورد قانونی کنند.

تورج رزمجو با اشاره به برخورد با چند‌نرخی در سطح بازار گفت: در خصوص چند‌نرخی بودن اصناف، بازرسان به صورت هفتگی و روزانه در سطح بازار نظارت کنند و باحضور مستمر خود، آرامش را به سطح جامعه برگردانند.

وی با اشاره به وجود گرانی‌ها در سطح بازار و فشار به توده مردم عنوان کرد: گرانی‌ها و تحریم‌ها کمرشکن هستند و سبب آسیب مردم می‌شود.

رزمجو خاطرنشان کرد: چنانچه مدیران بخواهند و پای کار باشند بی‌نظمی و آشفتگی بازار به خوبی کنترل می‌شود.

انتهای پیام/ ع

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–