کهگیلویه و بویراحمد| قاتل فراری توسط خانواده خود به مراجع قضایی تحویل داده شد
کهگیلویه و بویراحمد| قاتل فراری توسط خانواده خود به مراجع قضایی تحویل داده شد

توازن؛ مجید کرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، با اشاره به بازگشت قاتل فراری از زندان دهدشت اظهار داشت: یک متهم به قتل که ۲ ماه پیش از زندان دهدشت فرار کرده بود پس از تلاش‌های فراوان بزرگان فامیل و همکاری با نیروی انتظامی به زندان دهدشت بازگشت. وی گفت: با همکاری بزرگان و […]

توازن؛

مجید کرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، با اشاره به بازگشت قاتل فراری از زندان دهدشت اظهار داشت: یک متهم به قتل که ۲ ماه پیش از زندان دهدشت فرار کرده بود پس از تلاش‌های فراوان بزرگان فامیل و همکاری با نیروی انتظامی به زندان دهدشت بازگشت.

وی گفت: با همکاری بزرگان و ریش‌سفیدان طایفه روز یک‌شنبه ۱۰ شهریورماه امسال قاتل فراری خود را به دادگستری شهرستان معرفی و سپس روانه زندان شد.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه بعد اخلاقی و اجتماعی این اقدام بسیار ارزشمند است گفت: مسئولان انتظامی شهرستان جلسات و صحبت‌های فراوانی با خانواده این متهم به قتل انجام داده و موفق شدند آنها را راضی کرده تا متهم را به مراجع قضایی تحویل دهند.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد یک قاتل پس از فرار از زندان توسط هم‌طایفه‌ای‌ها به زندان تحویل داده می‌شود گفت: این اقدام در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار با ارزش بوده و برای سایر افراد جامعه یک الگو است.

کرمی با اشاره به دیگر متهم فراری از زندان گفت: قاتل فراری دیگر که از طایفه بهمئی است نیز می‌تواند با همکاری و همراهی این طایفه خود را به مراجع قضایی معرفی کند و مشمول تخفیف مجازات فرار شود.

وی تصریح کرد: تحویل متهم به مراجع قضایی توسط افراد طایفه علاوه بر آن که سبب ایجاد آرامش خانواده مقتول شده و اقتدار و امنیت نیروی انتظامی را نشان می‌دهد حتی می‌تواند زمینه‌ساز بخشش‌های دیگری نیز شود.

رئیس دادگستری کهگیلویه تصریح کرد: مسئولان ارشد انتظامی شهرستان علاوه بر رایزنی با طایفه متهم مبنی بر تحویل قاتل فراری، اقدامات قضایی جهت دستگیری متهمین را نیز در دستور کار داشتند.

وی گفت: با توجه به بازگشت قاتل به زندان برای حکم فرار از زندان متهم مشمول تخفیف مجازات قرار می‌گیرد اما برای حکم قتل هیچ‌گونه تخفیفی شامل او نمی‌شود و قصاص حق اولیاء دم است.

وی خاطرنشان کرد: بازگشت قاتل به زندان سبب ایجاد آرامش و امنیت در سطح شهرستان شده و زمینه‌ساز اقدامات فرهنگی بسیار خوبی در این شهرستان می‌شود.

انتهای پیام/ح

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–